Наразі на Львівщині побутовим споживачам світла не відключатимуть, але можуть виникати аварійні ситуації

Фото: slovoidilo

Розпорядження про застосування погодинних графіків відключень для побутових споживачів Львівської області немає. Про це повідомили в «Львівобленерго». Водночас для промислових споживачів графіки обмеження потужності будуть діяти з 18:00 до 07:00 наступного дня. Це є наслідком атаки росіян на енергоструктуру шести областей напередодні.

Енергетики також попереджають, якщо споживання електрики ввечері зростатиме, то аварійні вимкнення можуть застосувати і до побутових споживачів. Втім, в деяких районах Львова, зокрема, на вулицях Петра Панча та Юрія Липи світло вимикало декілька разів.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

У «Львівобленерго» переконують: ці випадки не пов’язані з імовірним впровадженням графіків, адже розпорядження про погодинні відключення в області не було. Навіть попри атаки на енергетику, вдалося обійтися без обмежень для побутових споживачів. Але крім того, світло можуть вимикати планово для ремонту в мережі. Про це, як правило, попереджають в чат-ботах. Ще один тип відключень – аварійні, коли у мережі щось стається зненацька.

«Наразі вдається пройти оцей піковий момент без введення графіків. Швидше за все, на Панча ми говоримо про аварійне відключення. Це, коли щось трапляється в нашій мережі: може згоріти автомат, щось з трансформатором. На відновлення електропостачання під час аварійного відключення у нас є до 22 години», – пояснює речниця «Львівобленерго» Галина Петрушка.

Про таке відключення не попередять завчасно. Перевірити чому в оселі зникло світло, можна на сайті «Львівобленерго» у відповідному розділі.

Внаслідок російських атак виник такий дефіцит, який не вдається перекрити навіть завдяки імпорту з Європи. Тож енергетики наполегливо просять мешканців економити електроенергію, якщо не хочуть сидіти без світла. У час пікових навантажень від 18.00 до 23.00 рекомендують не вмикати багато потужних приладів одночасно.

оренда квартири Львів

Новини