Народна депутатка розповіла, що нового діти вивчатимуть на уроці «Захист України»
- Четвер, 30 травня 2024
В українських школах з’явиться новий предмет – «Захист України». 22 травня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у цілому законопроєкт, який вдосконалює систему початкової загальновійськової підготовки. Предмет покликаний дати школярам цілком інший погляд на безпеку, патріотизм та усвідомлення себе громадянином України. Вивчатимуть тактичну медицину та дрони.
Про те, чого будуть навчати в новому курсі, в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла народна депутатка України Наталія Піпа.
За її словами, тепер допризовна підготовка і початкова військова підготовка об’єднуються в одне поняття. Крім того, на уроках з цього предмету будуть присутні всі учні, без розділення на групи за статтю.
«Передбачається, що буде модульне навчання: перша допомога, картографія і т.д. Коли ми говоримо про базові навики, то кожен з нас в країні повинен вміти накладати турнікети. І це ми будемо вивчати в предметі «Захист України». Але ключове у цьому – це мотивація та ідеологічна складова. Хоча зараз це буде більше про практичні навики. Цим законом ми дали рамку того, що діяти і як робити. Але наповнення буде залежати від кожного департаменту і управління освіти і від вчителів, яких вони візьмуть», – пояснює депутатка.
Вона каже, що матеріального забезпечення класів в кожній школі не потрібно буде. Департаменти чи управління повинні будуть створити спеціальні навчальні центри на базі кількох шкіл, де і буде відповідний для предмету інвентар.
«Матеріально – це буде ефективніше. Бо легше забезпечити технікою кілька центрів. Це робить добре Львів, Біла Церква, Тернопільська область. Нам треба думати про всю Україну. І є субвенція саме на облаштування навчально-патріотичних центрів. Її треба використати не для галочки. Є фахівці, які підкажуть, які брати макети, матеріали, як облаштовувати. А далі – треба шукати нам, бо можливо в кожній школі нам потрібно буде завуча з патріотичного виховання, які зможуть говорити про це по-сучасному, бо доктрини війн 20 і 21 століття – різні», – говорить Наталія Піпа.
З нового – до предмету додали модуль з вивчення дронів, оскільки потреба у вміннях володіти такою технікою буде ще довго, вирішили депутати.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин