Наші дії у Чорному морі – це підготовка до серйозної операції в Криму – Буданов

Фото: ГУР

Здійснені українськими підрозділами воєнної розвідки бойових місій, зокрема у Чорному морі та на території тимчасово окупованого Криму, це все підготовка до серйозної операції.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов, коментуючи премʼєру документального фільму «Війна за море: від Дніпра до Криму», яка відбулась 10 березня в ефірі національного телемарафону.

«Це все – підготовчі заходи до серйозної операції в Криму. Це перевірка правильності наших тверджень про шляхи підходу і відходу звідти. Крім того, це гарний посил для населення, яке живе в окупації вже 10 років. Багато хто з них вірить у те, що їх забули», – сказав Кирило Буданов.

Деталі війни за море у 2022-2023 роках описали воїни ГУР МО України, які брали участь у плануванні та реалізації бойових місій, повʼязаних одним стратегічним задумом.

Влітку 2023 року бійці спецпідрозділу «Шаман» скористались неуважністю московитів і переправились на лівий берег Дніпра у Херсонській області.

«Ми зрозуміли, що противник не досить обізнаний в обстановці. Здійснили на човнах захід на територію противника у міжпозиційний простір, висадилися, відразу відбулося декілька інтенсивних зіткнень зі спостережними постами противника. Деякі спостережні пости були майже у повному складі знищені або взяті у полон», – пригадав перші кроки створення лівобережного плацдарму командир спецпідрозділу з позивним Шаман.

У липні 2023 року бійці спецпідрозділу Тимура повернули під контроль держави нафтогазовидобувну платформу «Україна», а згодом брали участь у кримській операції «Пробудження сили».

«У ворога не буде панування у морі ніколи, що б вони там собі не придумували. Це наше Чорне море, це наші «вишки», наш Крим, наш Зміїний острів», – заявив командир спецпідрозділу ГУР МО України.

Знищення кораблів ворожого флоту – зона відповідальності спецпідрозділу «Group 13». Кожна подібна місія вимагає ретельної підготовки.

«Ми розуміємо як треба маневрувати, під яким кутом заходити, з якої сторони. Ми оцінюємо дуже багато факторів перед тим, як атакувати. І після цього вже починається пошук цілі. Після виявлення, коли борти виходять на вигідну позицію, здійснюється одночасна атака всіма бортами», – пояснив командир підрозділу з позивним Тринадцятий.

оренда квартири Львів

Новини