Наступного року в Львівському медуніверситеті почнуть готувати реабілітологів – в.о. ректора ЛНМУ
- Вівторок, 26 грудня 2023
Львівський національний медуніверситет імені Данила Галицького готується до ліцензування нових спеціальностей. Серед них, зокрема, є терапія та реабілітація. Фахівці такого напрямку будуть дуже потрібні для роботи в Національному реабілітаційному центрі у Львові, замовником будівництва якого, якраз має виступити Львівський медуніверситет.
Про це в ефірі у програмі Олега Радика «Go про» розповів в.о. ректора Львівського медичного університету ім. Данила Галицького Орест Чемерис.
«Є ряд медичних університетів, які цього року надавали таку конкурсну пропозицію. Ми готуємся це зробити в наступному навчальному році. Традиційно після завершення навчання студенти обирають хірургічні професії, але ми розуміємо, що сьогодні є гострий попит на реабілітацію і є потреба на ринку таких фахівців. Відтак, реабілітологів буде ставати все більше тому, що ця професія буде популяризуватись, матеріально-технічна база буде покращуватись», – говорить Орест Чемерис.
Для цього, медуніверситет, за його словами, навіть підписав угоду з Superhumans Center. Студенти на етапі післядипломної освіти матимуть можливість навчатись на базі цієї клініки. Науковці навчального закладу стануть керівниками напрямків реконструктивної хірургії, які планують відкрити в Центрі найближчим часом. Студентам така спільна кооперація дасть можливість практикувати і набиратись досвіду.
Крім того, Львівський медуніверситет реалізовує урядову угоду між Україною і Австрією. На рівні Кабінету Міністрів України визначено, що він буде замовником будівництвом Національного реабілітаційного центру у Львові.
«За баченням Міністерства охорони здоров’я, він має бути на території госпіталю ветеранів війни у Винниках. Ми підготували ряд документів і чекаємо рішення сесії Львівської міської ради для виготовлення документації щодо виокремлення земельної ділянки, оскільки вона має бути в оперативному управлінні медуніверситету», – говорить медик.
За його словами, в умовах угоди передбачено, що Національний реабілітаційний центр мають побудувати за 34 місяці. Фінансуватимуть роботи за рахунок кредитної угоди поміж урядами України та Австрії.
«Ми маємо підписати угоду з австрійською компанією Vamed, яка визначена в межах урядової угоди. Ми уже подали медичне завдання. Відповідно, маємо відпрацювати технічні моменти щодо нього. Коли воно буде погоджене, ми зможемо приступати до проєктування.
Якщо ми говоримо про реабілітаційний центр, то бачення університету – це має бути реабілітація. Ми, як університет, будемо пропонувати відділення реконструктивної хірургії. Ну і відповідно, наявність своєї протезної майстерні тому, що попит на протези буде тільки зростати», – зазначає Орест Чемерис.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин