Наступної зими в Україні будуть відключення електроенергії через її дефіцит – експерт з енергетичних питань

Фото: glavcom.ua

Наступної зими в Україні може бути дефіцит електроенергії у розмірі 4 МВт. Внаслідок ударів росіян по енергетичній системі України були пошкоджені більшість ТЕС і найбільша гідроелектростанція – Дніпровська ГЕС. Частину з об’єктів не встигнуть відремонтувати, а тому це може призвести до того, що ситуація в наступному опалювальному сезоні буде складнішою.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів співзасновник Інститут енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

«На сьогодні десь пошкоджено 3,5-4 тисячі МВт – маневрених потужностей. З них десь 1000 МВт – це ДніпроГЕС. З цих 2,5-3 власних теплових генеруючих потужностей, в тому числі і ДТЕК і Зміївська державна ТЕС до початку опалювального сезону вдасться відновити. Ще 2 тисячі МВт – це вже довгостроковий ремонт, який затягнеться і на 2025 і 2026 роки», – зазначає експерт.

Але він наголошує, що і минулої зими в Україні був дефіцит 2 МВт електроенергії. Врятувало те, що не було обстрілів і була доволі тепла зима. Крім того, українська енергосистема часто просила аварійну допомогу в ЄС. Тепер після березневих ударів ще 2 МВт буде бракувати.

«Це погано. Бо якщо зима буде, як зима, а не тепла, то тоді буде складніше. Відключення будуть, обов’язково будуть. Більше того, навіть, якщо подивитись на літній період, відключення повинні бути. Хоча промисловість вимушено споживає менше електроенергії. Вона також постраждала від ракетних ударів. Це і в Запорізькій, і в Одеській областях, і наскільки я знаю, на деяких великих об’єктах на Заході України. В Центрі також обмежили споживання електроенергії», – зазначає Юрій Корольчук.

Хоча зараз, за його словами, міжсезоння споживання електроенергії: зима минула, а літній період ще не настав. Відчути дефіцит українці зможуть, коли суттєво підвищиться температура повітря.

«Але він не буде глобально суттєвим. Бо будуть обмежувати промисловість в першу чергу, щоб населення було з електроенергією. І другий момент, що все-таки влітку менше споживання електроенергії», – говорить експерт.  

Раніше, за його словами,  влітку в Україні споживали 10-11 МВт електроенергії, а взимку – 14 МВт.

оренда квартири Львів

Новини