НАТО доведеться посилити східний фланг, якщо Пригожин поїде в Білорусь – президент Литви

Фото: Liga.net

Президент Литви Гітанас Науседа попередив, що НАТО доведеться посилити свій східний фланг, якщо Білорусь прийме у себе ватажка «Вагнера» Євгенія Пригожина.

Про це Науседа заявив після засідання Ради державної безпеки, на якому оговорювали спробу заколоту «вагнерівців», його слова цитує The Guardian, пише Українська правда.

«Якщо Пригожин або частина групи «Вагнера» опиниться в Білорусі з незрозумілими планами і незрозумілими намірами, це означатиме лише те, що нам потрібно ще більше посилити безпеку наших східних кордонів».

Нагадаємо, увечері 23 червня ватажок ПВК «Вагнер» Євгеній Пригожин заявив, що регулярна армія Росії завдала ракетного удару по тилових таборах найманців. Через це 25 тисяч найманців Пригожина нібито йдуть «відновлювати справедливість».

Зранку 24 червня Пригожин заявив, що взяв під контроль військові об’єкти Ростова-на-Дону, зокрема аеродром, збирається «на Москву», а також що його вояки збили вже три російських вертольоти. Найманці ПВК «Вагнер» також захопили військові об’єкти у Воронежі.

Російський президент Володимир Путін в екстреному зверенні заявив, що Росія веде «боротьбу за виживання», і в країні намагаються «організувати заколот».

В адміністрації президента РФ побоювалися, що вже за кілька годин вагнерівці Євгена Пригожина можуть опинитися недалеко від Москви, і біля столиці почнуться бої. За даними української розвідки, Путін екстрено виїхав з Москви на Валдай. Колону «вагнерівців» помітили за 400 км від Москви.

У суботу ввечері після розмови з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком Пригожин заявив, що його найманці розвертають колони і йдуть у зворотному напрямку в польові табори. Пізніше стало відомо, що кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а він «піде в Білорусь».

оренда квартири Львів

Новини