НАТО може збивати російські ракети над Україною – Зеленський

Скрин з відео

Президент Володимир Зеленський вважає, що можлива допомога Північноатлантичного Альянсу у збитті російських ракет над територією України допомогла б компенсувати дефіцит протиповітряної оборони Києва та не означала б втягнення НАТО у війну.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на інтерв’ю Зеленського агентству Reuters.

Зеленський зауважив, що Росія використовує 300 літаків на території України, і для протистояння російським силам у небі Київ потребує «щонайменше 120, 130» винищувачів F-16.

«Ви не можете забезпечити це прямо зараз? Гаразд… повертаючись до літаків, які у вас є на території сусідніх країн НАТО: піднімайте їх у повітря… збивайте цілі, захищайте цивільне населення», – додав він.

Голова держави висловив упевненість, що країни Альянсу можуть це зробити. «Чи є це атака країн НАТО, залучення (у війну з Росією. – Ред.)? Ні», – наголосив Зеленський.

Раніше президент висловлював нерозуміння, чому західні союзники-члени НАТО збивали іранські ракети та дрони, які летіли на Ізраїль, натомість вони бояться робити те саме в Україні, оскільки остерігаються втягнення Альянсу у війну з РФ.

У Білому домі заявили, що США відмовились від будь-якої бойової участі у війні в Україні, тому не збиватимуть іранські дрони, які запускає Росія, як вони з союзниками зробили це минулими вихідними в Ізраїлі.

Водночас окремі західні політики вже виступають за те, щоб системи протиповітряної оборони країн НАТО, приміром, збивали дрони над західною частиною України.

оренда квартири Львів

Новини