НАТО схвалив оперативний план розширення підтримки України, Орбан зняв вето – ЗМІ

Фото: Спротив

Члени Північноатлантичного Альянсу 13 червня ухвалили «оперативний план розширення підтримки України», який передбачає більшу роль НАТО в постачанні зброї та навчанні українських військових.

Про це повідомило агентство DPA з посиланням на джерела в Альянсі, пише «Європейська правда».

Схвалений НАТО план зокрема передбачає, що в майбутньому Альянс візьме на себе міжнародну координацію поставок зброї та тренувань для українських Збройних Сил.

Він, серед іншого, передбачає, що НАТО створить аналог американської Групи сприяння безпеці в Україні (SAG-U), яка функціонує при європейській штаб-квартирі Збройних сил США у німецькому Вісбадені й налічує близько 300 військових.

Документ ухвалили письмовою процедурою у кулуарах зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі, його оприлюднять у п’ятницю після офіційного затвердження міністрами, пише DPA.

Як відомо, схвалення «оперативного плану» тривалий час блокувала Угорщина, позаяк НАТО ухвалює всі рішення консенсусом. Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан посилався на те, що ініціатива Альянсу може призвести до «прямої конфронтації» з Росією.

Але напередодні Орбан зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом і погодився зняти вето в обмін на обіцянку, що Угорщина не буде брати участі в навчанні українців і фінансувати постачання зброї.

оренда квартири Львів

Новини