Саміт НАТО запропонує Україні «конкретні шляхи» до членства – посадовець Держдепу

Фото: Голос Америки

НАТО запропонує Україні «конкретні шляхи» для прискорення її майбутнього членства в Північноатлантичному альянсі під час саміту наступного тижня у Вашингтоні. Очікується, що у підсумковій декларації буде підтверджено, що Україна стане членом НАТО, але конкретне формулювання ще узгоджується.

Про це заявив Голосу Америки заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії, Дуглас Джонс.

За його словами, Альянс обговорить, як допомогти Україні захиститися від російської агресії зараз, як стримати Росію в майбутньому, і як підготуватися до членства в НАТО.

На саміт у Вашингтоні також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО.

Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Також це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

Розвиток стійкості цих союзників до протистояння загрозам і викликам з боку Китаю є одним з ключових пунктів порядку денного, сказав Джонс.

Але, додав він, пропозиція про створення офісу зв’язку НАТО в Токіо, який мав займатися співпрацею з Австралією, Японією, Південною Кореєю та Новою Зеландією, наразі «активно не обговорюється».

оренда квартири Львів

Новини