НАТО збільшить виробництво зброї для України та власних запасів – посолка США
- Четвер, 28 вересня 2023
У НАТО збільшать виробництво боєприпасів як для України, так і для країн-членів НАТО, які передали значну частку своїх озброєнь Україні.
На цьому наголосила посолка США при НАТО Джуліан Сміт час під віртуального форуму «Виграти війну. Виграти мир», організованого в Центрі аналізу європейської політики (CEPA) в середу, 27 вересня, про це повідомляє Голос Америки.
Кожен союзник НАТО в той чи інший спосіб підтримує Україну, надаючи гуманітарну, економічну чи безпекову допомогу, але тривалі бойові дії показали, що запаси деякої зброї та боєприпасів до неї не вистачає, сказала посолка Сміт.
«Ми бачили випадки, коли союзники по НАТО надавали українцям усе, що вони могли, у двосторонньому порядку, що створювало певну нестачу у їх власних запасах. Тож в НАТО розпочали роботу в рамках того, що ми називаємо планом дій щодо оборонного виробництва, зосереджуючись на дефіциті боєприпасів як для українців, так і для деяких членів НАТО, які надавали допомогу Україні, що призвело до власного дефіциту», – заявила Джуліан Сміт.
За словами Сміт, в альянсі зосереджені на посиленні зв’язків з приватним сектором, щоб спробувати прискорити виробничі лінії оборонної продукції.
Посолка США при НАТО наголосила, що підтримка України всіма 31 союзниками по НАТО є «залізною і вона не згасає».
«Питання, яке ми чуємо за столом переговорів НАТО, полягає в тому, що ще ми можемо зробити для наших друзів в Україні. Ми поділяємо зобов’язання підтримувати Україну. Ми розуміємо, що поставлено на карту. Україна не просто захищає свою територію. Україна захищає цінності, які всі ми тут захищаємо», – говорить Джуліан Сміт.
За її словами, ніхто із союзників не пропонував зменшити допомогу Україні.
Джуліан Сміт також наголосила на значній ролі Європейського Союзу у допомозі Україні.
«Це надихає спостерігати, як НАТО та Європейський Союз розв’язують питання оборонної промисловості, співпрацюючи з приватним сектором, збільшуючи виробництво та гарантуючи, що не лише Україна отримує те, що їй потрібно для нагальних потреб на полі бою, але й що союзники по НАТО мають у своїх запасах те, що їм потрібно для власного захисту».
Як раніше повідомлялося, під час дискусії в CEPA головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО генерал Сухопутних сил США Кріс Каволі наголосив на тому, що вивчаючи війну в Україні, в НАТО виносять висновки щодо нових та старих уроків ведення бойових дій.
Серед старих – конкуренція військового виробництва має значення, а от новіші уроки – дрони стали новим, недорогим і ефективним способом додати третій вимір до воєнних операцій. Інші ж уроки отримують своє підтвердження, як то поєднання розвідданих із проведенням операцій. За словами Кріса Каволі, НАТО ділиться цими уроками з українськими колегами, які їх успішно та швидко адаптують.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин