Науседа: у рішенні саміту НАТО буде «особливе» запрошення для України

Фото: LRT

Президент Литви Гітанас Науседа бачить готовність лідерів НАТО на схвалення рішення, де буде згадка про певне «запрошення» для України.

Про це він заявив у спілкуванні з журналістами на саміті НАТО, повідомляє з Вільнюса «Європейська правда».

На запитання про те, чи буде у рішенні Альянсу слово «запрошення», Науседа відповів позитивним прогнозом, однак наголосив, що ця згадка буде особливою.

«Я думаю, що буде запрошення (у рішенні Альянсу щодо України) – але запрошення рухатися вперед, а не просто відкривати двері для вступу до НАТО просто зараз, бо тоді у нас буде дискусія про активацію статті 5», – заявив він.

Як відомо, стаття 5 Договору НАТО про спільну оборону активується у разі завершення процедури вступу України до Альянсу. Київ також погоджується, що процедура вступу не буде завершена, доки триває збройне протистояння з РФ.

Гітанас Науседа наголосив, що для Литви важливо не повторити формулу про «відкриті двері, яку вважають застарілою та провальною. «Але буде дуже чіткий сигнал, що ми не повторюємо формулу Бухарестського саміту», – заявив він, нагадавши зокрема, що Альянс погодився на швидкий вступ України без ПДЧ.

оренда квартири Львів

Новини