Навчатись можна і у «Дії». На платформі «Дія.Освіта» з’явились нові можливості – експерт Мінцифри

Фото: pon.org.ua

Над удосконаленням власних знань можна працювати не лише у закладах освіти, а й самотужки.  «Дія.Освіта» – це окрема платформа, яка дозволяє навчатися, оцінити свій рівень знань і зрозуміти, яка вакансія вам найбільше підходить.

Про нові можливості проєкту в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів комунікаційний експерт проєктів Мінцифри за підтримки U-LEAD  Ярослав Макаревич.

«Проєкт знаходиться на порталі osvita.diia.gov.ua. Це не в застосунку «Дія», а це окремий портал чи платформа, який дає більше можливостей завантажувати туди освітній серіали, профорієнтаційні тести, щоб оцінити свій рівень знань та зрозуміти яка вакансія може бути найкращою саме для вас.

У травні минулого року відбулось масштабне оновлення з метою допомогти українцям, які, можливо, втратили роботу через повномасштабне вторгнення, є просто непрацевлаштованими або бажають здобути нові навички. Було підібрано понад 50 професій та завантажено на платформу, щоб українці могли ознайомитись з першими кроками в нову професію», – пояснює Ярослав Макаревич.

Серед нових можливостей на платформі завантажено освітні серіали, тести симулятори, гайди. Розробники переконані, що вони дозволять користувачам покращити свої цифрові навики та знання.

Скриншот з відео «Першого Західного»

За словами експерта, найпопулярнішим на порталі минулого року був серіал: «Обережно! Кібершахраї», де йдеться про кібербезпеку. Львівщина потрапила в топ-три областей України за увагою до кібертеми.

«Освітні серіали – це поєднання і розваг, і навчання з метою, щоб людям було цікавіше навчатись. Є певні стоп-уроки, серія триває до 10 хвилин. А після неї відбувається невелике оцінювання. Також часто ми запрошуємо відомих діячів, експертів, лідерів думок, які діляться своїм досвідом. Це додає цікавості. Наприклад, останній наш серіал, який ми запустили у співпраці з МВС – це «Безпечна міграція», де ведучою стала Катерина Осадча, що викликає додатковий інтерес, полегшує навчання і збільшує мотивацію», – вважає експерт.

Серед нового на платформі також присутні профорієнтаційні тести. Є поглиблене випробування на 95 питань, а є  короткі, на 5 хвилин. За результатами цих тестів, користувач зможе краще зрозуміти, що йому краще підходить, а також система згенерує йому окремий освітній серіал, який буде складатись з різних серій освітніх серіалів саме під цю особу.

«Ще за підсумками тесту, є перелік актуальних вакансій, який є у вашому регіоні. Ми співпрацюємо з 4 ключовими платформами з пошуку роботи і вакансії з цих платформ одразу підтягуються на портал «Дія. Освіта». Якщо користувач має певні сумніви, є ще інший інструмент – симулятор. Це, фактично, такий інтерактивний серіал в межах якого експерт задає питання, що стосується типового робочого дня. І користувач обирає правильну відповідь», – пояснює Ярослав Макаревич.

оренда квартири Львів

Новини