Навіть, якщо ми не отримаємо обіцяної фінансової допомоги – великої катастрофи для України не буде – політолог

Фото: Дмитро Ларін, УП

На своїй прес-конференції Володимир Зеленський висловив впевненість, що ЄС і США все-таки схвалять фінансову допомогу Україні на 2024 рік. Це лише питання часу.

Погоджується із заявами президента політолог і професор НУ «Львівська Політехніка» Микола Бучин. Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».  

«Я вважаю, що і Євросоюз, і адміністрація Джозефа Байдена знайдуть певні виходи, щоб цю підтримку надати Україні. Якщо говорити про Євросоюз, то тут питання таких антисистемних гравців, як наприклад, Угорщини. Але я думаю, що є певні важелі і вони вже зараз обговорюються. І ситуація буде розв’язана на користь України. Якщо ми говоримо про Америку, то там ситуація дещо інша. Там передвиборна боротьба і Україна стала її заручником.

Але важливо, що в країні є двопартійна підтримка і всі ці спроби перетягнути канат з боку «трампістів» рано чи пізно закінчаться компромісами.  І тут питання стоїть: чи ми отримаємо рішення до Нового року чи дещо пізніше», – говорить Микола Бучин.

Скриншот з програми «Першого  Західного»

У випадку, якщо ми все-таки не отримаємо допомогу ні від США, ні від ЄС, що на думку експерта, є малоймовірним, великої катастрофи для України все-таки не буде.

«Є ще таке питання, як двостороння підтримка різних держав. І Володимир Зеленський теж це підкреслив, що ми маємо зобов’язання багатьох країн світу. Тому навіть в цьому негативному випадку буде допомога з боку конкретних країн, така адресна допомога. І вона дозволить нам вистояти. Крім того, Україна вже почала розуміти, що для того, щоб не бути заручниками міжнародної кон’юктури, передвиборчих ситуацій, нам треба опиратись на власні сили», – вважає Бучин.

Це, за його словами, підтвердив на прес-конференції і Володимир Зеленський, який сказав, що Україна буде виготовляти власні безпілотні апарати. Зокрема, за словами президента, наступного року в країні виготовлять мільйон дронів.

оренда квартири Львів

Новини