«Не має консенсусу». В ЄС пояснили, чому все ще називають Путіна «президентом» Росії

Фото: DW

У Європейській комісії пояснили, що Євросоюз не відмовився визнавати Володимира Путіна «президентом» Росії, оскільки щодо цього питання не змогли дійти консенсусу всі держави-члени.

Про це заявив речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано на брифінгу в Брюсселі, повідомляє «Європейська правда».

Стано сказав, що ЄС як такий не має повноважень визнавати чи не визнавати чиюсь владу, а традиційно таке рішення ухвалюють держави-члени.

«Звичайно, якщо 27 країн-членів одностайно кажуть, що вони не визнають легітимність представника країни, як це зробили у випадку лідера Сирії Асада чи диктатора у Білорусі Лукашенка, тоді ми можемо мати цю позицію.

У випадку Росії немає загальноєвропейської позиції ЄС, погодженої 27 країнами, яка б стверджувала, що ми не бачимо Путіна легітимним представником Росії», – сказав Стано.

«Фактом є те, що він сидить у Кремлі, і з Кремля він управляє найбільш насильницькою та жорстокою агресією у новітній історії Європи, агресією проти України», – додав речник.

Стано зазначив, що ЄС висловив консенсусну позицію щодо так званих «виборів президента» в Росії у заяві від 18 березня, яку погодили 27 держав-членів. У цій заяві Євросоюз розкритикував російські «вибори» як такі, що проходили з численними обмеженнями, без участі реальної опозиції і проводилися в тому числі на окупованих територіях України.

«Тому повторю – позиція ЄС щодо Білорусі, Сирії та Венесуели, до прикладу, була погоджена 27 країнами-членами щодо визначення того, як ми розглядаємо тих людей, що залишились при владі… У випадку Росії… немає загальноєвропейської позиції про те, чи ми не визнаємо Путіна легітимним президентом», – сказав Стано.

Стано також запевнив, що участь кількох дипломатів ЄС у так званій «інавгурації» Владіміра Путіна у вівторок не ставить під сумнів позицію Євросоюзу про підтримку України.

оренда квартири Львів

Новини