Не можна Залужного просто взяти і звільнити – треба пояснити це народу – військовий експерт

Фото: Офіс президента України

Напередодні соцмережі збурила інформація про нібито звільнення головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Повідомлення про його «усунення» з посади з’явилися у різних Telegram-каналах та у соцмережах українських політиків та журналістів. Але в Міноборони, а потім речник президента ці чутки спростували.

Що може стояти за таким «вкидом» в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» пояснив військовий експерт Іван Ступак.

«Концептуально звільнення головнокомандувача – це прерогатива президента. За Конституцією він може це зробити. І в попередні роки всі президенти це робили. Але зараз – війна. Не можна просто звільнити, треба прокомунікувати. Бо пан Залужний давно став більше, ніж просто «шаховою фігурою» на політичній дошці і він в топі довіри з боку українського народу.

Тому, якщо президент має бажання його звільнити, то треба прокомунікувати: зазначити, що не було досягнуті якісь конкретні цілі або навпаки – все добре, переводиться на іншу посаду. Умовно. Але важлива комунікація. Коли її немає – починаються різні інспірації», – вважає Іван Ступак.

Скриншот з відео «Першого Західного»

При цьому він припускає, що такий вкид може бути просто «промацуванням грунту», щоб побачити реакцію суспільства.  Хоча, можливо також, що таким чином в Офісі президента можуть шукати канали витоку інформації.

«Нагорі умисно вкидають людині, назвемо її А, по секрету інформацію про наказ, вже підписаний. І тільки сидять в Офісі президента і чекають на якому Телеграм-каналі з’явиться така інформація, щоб прослідкувати весь ланцюжок. Як варіант, це не можна виключати. Але я не берусь стверджувати, що саме так і було», – говорить військовий експерт.

оренда квартири Львів

Новини