Не пускають лише тих, хто їде поза українською чергою. Як на кордоні протестують українські перевізники

Фото: Укрінформ

«Блокада України – зрада європейських цінностей». Це гасло українських перевізників, які організували мирну акцію біля прикордонних пунктів пропуску: Рава-Руська, Краківець та Шегині. Транспортників обурюють дії польських мітингувальників тому на противагу вони вирішили влаштувати свій протест.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Розблокування кордонів і повернення додому водіїв, які застрягли у кілометрових чергах через польських протестувальників. З таким посилом звертаються до польської та української сторін учасники акції. Зібралися 20 лютого і стоятимуть допоки не виконають їхніх вимог.

Причиною акції є загальнонаціональний страйк, оголошений польськими фермерами. Його поляки розпочали ще 9 лютого. Хоча конфлікт тривав до цього. Польські фермери наполягають на тому, що конкуренція з українськими підприємцями призведе до банкрутства їхніх підприємств.

«Що ми зараз маємо? Нас дискримінують як українців. Дискримінують виробників, перевізників. І насамперед страждає наша економіка, яка зараз і так важко працює. У зв’язку із блокадою найбільш болісно це для кінцевих споживачів товару, бо він росте в ціні», – говорить керівник транспортної компанії, учасник української мирної  акції Дмитро Лютко.

Фото: Суспільне

Перешкоджають поляки не лише вантажівкам з сільськогосподарською продукцією, але блокують і гуманітарну допомогу, що прямує до України. Саме у відповідь на такі дії поляків свій протест оголосили і українські перевізники.

«Суть акції в тому, щоб показати, що ми також готові відстоювати свої інтереси. Готові стояти тут і як мінімум, перевіряти польських чи іноземних перевізників», – додає Дмитро Лютко.

Перевірять польські вантажівки теж не просто так. Бо поки наші водії стоять у довжелезних чергах без нормальних умов та ще під моральним тиском, то своїм поляки дозволяють їхати об’їзними дорогами, щоб швидше перетнути кордон.

До мітингувальників доєднались працівники «Укртрансбезпеки». Вони відстежуватимуть факти такого порушення.

«Якщо ми зупинили вантажівку, яка була завантажена 18 лютого, це виходить, що автомобіль обїхав чергу. Тобто, ми б тут здійснили перевірку всіх документів, фото і надіслали керівництву для доказів того, що вантажівки дійсно, обїжджають чергу», – говорить старший інспектор «Укртрансбезпеки» Олег Стадницький.

Поки, кажуть учасники акції, порушень не зафіксували.

«Наші водії, які стоять за кордоном, переписали список черги і нечесні польські перевізники просто перестали їхати. Чесні їдуть», – зазначає учасник ГО «Міжнародні автомобільні перевізники України» Григорій Шубка.

І поки українські учасники пильнують, щоб жодна польська вантажівка не прошмигнула поза чергою, розповідають якої шкоди завдає українській економіці ця польська блокада.

«Якщо зазвичай рейс одного автомобіля  до Польщі і назад триває 7-8 днів, то зараз він складає 5-7 тижнів»,  – розповідає власник транспортної компанії Сергій Восько.

Скриншот з з відео «Першого Західного»

Учасник мирної акції водій Микола Гірняк востаннє в черзі простояв 4 доби. Це ще не багато, але за цей простій не отримав заробітної плати.

«Це повинно вирішуватись на найвищому рівні, а не ми повинні відповідати за це. Тому що від того, скільки я зроблю рейсів, залежить моя зарплата. Якщо я стою – мені за це ніхто не платить. А тільки йдуть витрати тому, що треба харчуватись», – говорить Микола Гірняк.

У прикордонній службі продовжують фіксувати перешкоджання з польської сторони. До прикладу, напередодні рух вантажівок був зупинений повністю. І лише згодом відновили.

«Ми продовжуємо фіксувати ускладнення руху вантажного транспорту на чотирьох пунктах пропуску в межах Львівської області. Близько півночі було відновлено рух вантажівок в напрямку України на пунктах пропуску Шегині  та Краківець. Польська сторона нам повідомила, що така категорія транспорту буде слідувати з періодичністю 1 вантажівка за годину», – розповідає речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

Поляки продовжують блокувати українські вантажівки. Відтак, і українські перевізники оголосили, що їхні акції теж триватимуть принаймні до 15 березня.

оренда квартири Львів

Новини