Не варто чекати національних рухів за незалежність в Росії, треба знищувати її нафтову галузь – Віталій Портников

Скриншот з відео «Першого Західного»

Існує мінімальна ймовірність, що поневолені народи Росії розпочнуть відцентрові рухи і розхитають Російську федерацію зсередини. Більшість населення там русифіковано, а ідейники національних рухів є маргіналами.  

Про це в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів політолог Віталій Портников.

«Росія, за великим рахунком, є мононаціональною державою. Росіяни складають більшість у переважній більшості суб’єктів РФ  і в багатьох так званих національних республіках Росії. В них останніх 20 років відбувається справжня русифікація. Люди, які є прихильниками національних рухів є безнадійними маргіналами. Молодь у цих республіках атестує себе вже «русскімі», навіть не росіянами», – наголошує Портников.

На його думку, у національних республік Росії були великі шанси  отримати незалежність, при розпаді  Союзу в 90-х. Тоді в таких Республік, як Татарстан, Чечня були історичні шанси. Зараз вони майже відсутні. Але навіть, якщо певні кавказькі держави відпадуть від Росії – це не дуже її послабить.

«Я тому під час чеченських війн задавав це питання: навіщо Росія так тримається за Чечню?  Навіть, якщо уявити, що немає Чечні у складі РФ – що змінюється? Але це питання було принципом: «ми не можемо втратити кілометр території» – Чечня  стала жертвою саме такого підходу. Тому перестаньте шукати якихось проблем в самій Росії. Треба боротись за те, щоб Росія втратила свій економічний потенціал і не мала можливості воювати. Те, що ми знищуємо нафтопереробку в Росії – це набагато важливіше, ніж 150 національних політичних рухів.

А нам треба окопуватись. Якщо би ми зробили метою нашою політики з 2014 року, тобто забули про всі соціальні програми, дороги, пороги, цирки і будували фортифікації і посилювали армію, інвестували в ракетні програми – ми б з вами зараз жили у вільній державі», – переконаний експерт.

оренда квартири Львів

Новини