Не варто мати завищені очікування від саміту миру у Швейцарії – Євген Магда

Фото: european-union.europa.eu

15-16 червня к Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. На ньому обговорюватимуть  «українську формулу миру», а також дорожню карту мирного процесу. На захід запрошено країни, які підтримують територіальну цілісність України.

Але не варто мати завищені очікування щодо результатів саміту.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» наголосив директор Інституту світової політики Євген Магда.

«Не можна очікувати, що вийде Зеленський, оголосить 10 пунктів як10 заповідей. Всі поплескають і їх приймуть. Цього не буде. Вже навіть зараз президент України каже, що будуть обговорювати три теми: свободу мореплавства, радіаційну безпеку, повернення українських дітей та обмін полонених «всіх на всіх». Тобто, ті речі, які викликають найменше дискусій. Це ті речі, проти яких навіть союзникам Росії важко протидіяти. Ну яка країна скаже, що вона проти обміну полонених: «всіх на всіх» чи проти того, щоб було вільне мореплавство?  Ясна річ, що ні. Тому давайте за цим спостерігати і відповідним чином діяти», – переконаний експерт.

Тобто, якогось прориву, на його думку, у ставленні Заходу до війни точно не відбудеться. Натомість, може статись певна сепарація на тих, хто підтримує 10 пунктів мирного плану Володимира Зеленського, на тих, хто готовий з ними працювати і на тих, хто їх заперечує.

«Будуть і ті, хто захочуть використати власний вплив для посередництва в російсько-українському протистоянні. На мою думку, це Ватикан, Австрія чи та сама Туреччина. Це все обов’язково буде», – вважає Євген Магда

оренда квартири Львів

Новини