Не відкидаю російській слід в диверсії з водою в Ряшеві – військовий експерт
- Вівторок, 29 серпня 2023
Вже 11 смертей від легіонельозу зафіксували у польському Ряшеві. Збудник виявили у кількох пробах води. Місто є ключовим транзитним вузлом гуманітарної допомоги і військових постачань. Отруєння могло стати наслідком диверсії, до якої причетні росіяни.
Таке в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів експерт з національної безпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко.
«Я би розглядав у цьому російський слід. Бо це стандарт Росії – працювати безпардонно в будь-якій країні світу, отруюючи і громадян Росії, і громадян інших країн світу. Не треба нагадувати про долю Литвиненка, Березовського, Скрипалів. Були десятки випадків, коли РФ втручалась незважаючи на інтереси інших країн, систему міжнародних угод. Росія здійснювали терористичні акти на території інших країн. Я абсолютно впевнений, що ця історія про російський слід має бути розглянута в першу чергу», – говорить експерт.
Він вважає таку версію найреальнішою ще й тому, що Росія попри заборону хімічної зброї використовує її на фронті проти українських військових.
«У нас сотні українських воїнів, які мали можливість на собі випробувати використання російських отрут: люїзитів різних, хімічних сполук на основі хлору вже зараз, в цій війні, на початку 21 століття. При цьому, що ще в середині століття навіть найбідніші країни відмовлялись від цього. А Росія, як бачимо, витягнула із запилених шухляд отруту і активно користується нею, – говорить Іван Варченко.
Легіонельоз – це рідкісне захворювання, яке вбиває до 15% інфікованих. Хвороба вражає легеневі тканини та може призвести до важкої форми пневмонії. Легіонельоз викликають бактерії, які зазвичай живуть у вологому ґрунті та воді.
Факторами ризику є діабет, захворювання легенів, нирок, серця, усі види раку та стан після трансплатації органів, імунологічні захворювання, а також алколізм та куріння.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин