Не вірю, що дві установки Patriot стояли в колоні: 10 метрів одна від одної – військовий експерт

Фото: АрміяInform

Україна могла втратити дві пускові установки зенітно-ракетного комплексу Patriot.  Про це повідомляють у виданні Forbes. На їх думку, війська РФ змогли поцілити установки поблизу Покровська Донецької області балістичною ракетою «Іскандер».

Однак, військовий експерт, екскомандувач Аеромобільних військ України Іван Якубець вважає трохи дивною історію зі знищенням установок Patriot, хоча і допускає втрату цінної американської зброї.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому Західному».

«Не дуже я вірю, що дві установки Patriot стояли в колоні 10 метрів одна від одної. І навіть не були замасковані. Треба було заїхати в ліс, натягнути якусь маскувальну сітку і можна було стояти. Я впевнений, що наші воїни ППО – досвідчені люди. 

Міг бути варіант, що одна машина зламалась, а інша її тягнула. Це неприємний варіант, але він міг бути. І саме в той момент вони (росіяни-ред.) їх помітили і нанесли удар.

Але є ще третій варіант. Це могли бути обманні машини у формі Patriot. Іграшки, які рухаються то там, то там і видають себе за Patriot», – вважає  експерт.

Також підозрілим він вважає те, що російське Міноборони спершу говорило про збиття установок С-300. Вони не схожі на Patriot, спеціалісти розрізнити їх можуть дуже легко. І оскільки росіяни плутаються з версіями, то цілком ймовірно, на думку Івана Якубця, що це фейк або були «обманки Patriot».

оренда квартири Львів

Новини