Не всі будуть платити за електроенергію за новим тарифом – експерт з енергетичних питань

Фото: zhzh.com.ua

З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення зріс майже удвічі і становить 4,32 грн/кВт. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду. Однак, в деяких випадках можна буде платити за старим тарифом.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів голова Ради Української Асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

«Якщо ви споживаєте менше 100 кВт за місяць, це коли є маленька квартира, де є освітлення, холодильник, електрочайник, то ви будете платити за старим тарифом. Якщо більше – то за новим тарифом.

Я спілкувався з бабусею, яка платить 5 гривень за електроенергію за місяць, бо вона лягає спати, коли вже сонце сідає, з першими промінцями прокидається, виганяє корів на пасовище. В неї нема холодильника, бо вона приготувала і одразу з’їла, то тоді можна платити менше. В інших випадках – ви будете сплачувати за новим тарифом», – пояснює експерт.

Він нагадав, що раніше сума розмежування тарифів була на рівні 250 кВт. Зараз, на його думку, вкластись в 100 кВт зможе дуже мало українців.

Також, пільговий тариф 2,64 грн/кВт год, за інформацією уряду, передбачено для споживачів протягом опалювального періоду (1.10.2024 по 30.04.2025) з електроопалювальними установками при споживанні до 2000 кВт год на місяць.

оренда квартири Львів

Новини