Не вистачає їжі та копання могил. Нові деталі щодо скандального реабілітаційного центру на Львівщині
- Четвер, 10 жовтня 2024
Стали відомі нові деталі щодо Великолюбінського навчально-реабілітаційного центру на Львівщині, де раніше було зафіксовано випадки насильства з боку керівництва та працівників закладу. Зокрема, наіть після виявлення порушень у закладі, діти продовжують скаржитись на те, що їм не вистачає їжі.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, наразі триває досудове розслідування за фактами насильства над дітьми в навчально-реабілітаційному центрі.
Водночас у цей час у закладі продовжують перебувати діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Також 7 та 8 жовтня співробітники Секретаріату Уповноваженого здійснили повторний візит до закладу, де в той момент проводилась індивідуальна оцінка потреб дітей із залученням фахівців із соціальної роботи та психологів благодійного фонду «Голоси дітей» та Міжнародного благодійного фонду «СОС дитячі містечка».
Зокрема, діти під час індивідуальної оцінки їхніх потреб, виражали обережність у висловлюваннях. Це говорить про те, що працівники закладу ймовірно провели попередню роботу з дітьми, роз’яснивши, що можна говорити, а що ні. Проте під час тривалого спілкування окремі діти розкривались та розповідали, що зазнавали психологічного тиску, насильства, погроз, інші повідомляли, що були свідками вчинення насильства над іншими вихованцями закладу. Це свідчить, що таким дітям потрібна не разова допомога, а довготривалий супровід психолога або наставника.
Також згідно з попередніми результатами індивідуальної оцінки потреб дітей, більше ніж половина дітей не мали б перебувати у закладі. Наразі в таких дітей спостерігається педагогічна занедбаність, а це можливий наслідок надання неякісних освітніх послуг або влаштування дітей до закладу відповідно до застарілих висновків інклюзивно-ресурсних центрів. Цим дітям рекомендовано влаштування до сімейних форм виховання або забезпечення інклюзивним навчанням чи навчанням у закладі середньої освіти.
Окрім того, за словами Лубінця, навіть після виявлення порушень у закладі, діти продовжують скаржитись на якість харчування, те, що їм не вистачає їжі. Також один із вихованців закладу зазначив, що він підпрацьовує у сфері ритуальних послуг, а саме копає могили, підготовлює тіла померлих до поховання, відспівує їх. У такому віці це може спричинити важкі психологічні наслідки та свідчить про ознаки експлуатації дитячої праці.
«Наголошую, що обов’язок держави – забезпечення дітей спеціальним захистом і піклуванням, які необхідні для їхнього добробуту, забезпечення найкращих інтересів.
Саме тому ми очікуємо термінової релокації дітей з метою унеможливлення тиску на них та насильства, возз’єднання рідних братів і сестер.
Дії Львівської обласної військової адміністрації мають продемонструвати рішучість у поновленні прав дітей, стабілізації їхнього стану та уникнення невиправданої бюрократизації процесу.»
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин