Нетаньягу: Фаза інтенсивних бойових дій проти ХАМАС у Газі добігає кінця

Фото: Reuters

Фаза інтенсивних бойових дій проти ХАМАС у секторі Гази добігає кінця, але війна не закінчиться доти, доки ісламістське угрупування не припинить контролюватиме палестинський анклав.

Заяву прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу цитує Reuters, пише Українська правда.

За словами Нетаньягу, як тільки інтенсивні бої в Газі закінчаться, Ізраїль зможе розгорнути більше сил уздовж північного кордону з Ліваном, де загострилися бої з підтримуваним Іраном угрупованням «Хезболла».

«Після завершення інтенсивної фази у нас буде можливість перекинути частину сил на північ. І ми це зробимо. В першу чергу в оборонних цілях. А по-друге, щоб повернути наших (евакуйованих) жителів додому».

«Якщо ми зможемо, ми зробимо це дипломатичним шляхом. Якщо ні, ми зробимо це іншим шляхом. Але ми повернемо (евакуйованих жителів) додому».

Багато ізраїльських міст поблизу кордону з Ліваном зазнали евакуації під час бойових дій.

На запитання, коли завершиться фаза інтенсивних бойових дій проти ХАМАСу, Нетаньягу відповів: «Скоро. Дуже скоро».

Але військові все ще будуть діяти в Газі.

«Я не хочу закінчувати війну і залишати ХАМАС, як є».

Нетаньягу також підтвердив своє неприйняття ідеї, що Палестинська адміністрація, що базується на Західному березі річки Йордан, буде керувати Газою замість ХАМАСу.

Нагадаємо, Палестинське угруповання ХАМАС 26 травня вперше за останні місяці завдало ракетного удару по одному з районів Тель-Авіва в центрі Ізраїлю. Ізраїльська армія пізніше завдала удару по об’єкту в Рафасі, який, за даними ЦАХАЛ, використовували бойовики.

Через удар щонайменше 45 людей загинуло, ще понад 200 чоловік поранено. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав авіаудар «трагічною помилкою».

24 травня міжнародний суд ООН проміжним рішенням у рамках міждержавної скарги, поданої ПАР проти Ізраїлю у зв’язку з операцією у секторі Гази, наказав Ізраїлю невідкладно зупинити наступ у південному місті Рафах.

30 травня стало відомо, що Армія Ізраїлю (ЦАХАЛ) взяла під контроль 14-кілометрову буферну зону на кордоні між Сектором Гази і Єгиптом.

оренда квартири Львів

Новини