Невизнане Придністров’я звернулося до РФ по захист від тиску Молдови

Фото: AP Photo

Так звані депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді 28 лютого звернулися до Ради Федерації та державної думи РФ з проханням про захист регіону в умовах «посилення тиску Молдови».

Про це пише Newsmaker.

Також «депутати» звернулися до ОБСЄ, СНД, Європейського парламенту, міжнародного комітету Червоного Хреста та до генсека ООН із закликом «вплинути на керівництво Молдови для повернення до адекватного діалогу та припинити порушення прав і свобод мешканців Придністров’я».

У заяві місцеві депутати наголосили, що Молдова розв’язала проти невизнаної ПМР «економічну війну», а також звинуватили Кишинів у тому, що він навмисно блокує переговори з Тирасполем. Зазначимо, що з початку 2024 року Кишинів скасував митні пільги для придністровських підприємців. Це викликало гостру реакцію Тирасполя і протести проти дій Кишинева.

Нагадаємо, 28 лютого у Тирасполі відбувся «З’їзд депутатів усіх рівнів». Це сьомий такий з’їзд. Минулий відбувся у 2006 році, тоді місцеві депутати ухвалили рішення про проведення референдуму щодо приєднання до Росії. Міжнародна спільнота та Кишинів його результати не визнали.

На п’ятому подібному з’їзді депутати ухвалили основний закон Придністров’я («Конституцію»), а чотири перші «з’їзди» були присвячені оголошення незалежності невизнаної ПМР

Перед проведенням сьомого з’їзду опозиційний політик Геннадій Чорба припустив, що місцеві депутати можуть використати з’їзд для того, щоб звернути до президента Росії Володимира Путіна з проханням про прийняття невизнаної ПМР до складу Росії.

оренда квартири Львів

Новини