«Нікого не викидатимемо». У ЄС відповіли, чи повертатимуть чоловіків до України

Фото: Радіо Свобода

Профільна єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон заявила, що застосування диференційованого підходу до українських біженців, що базувався би на їхній статі, віці, військовозобов’язаності, неможливе.

Про це вона сказала в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Це неможливо згідно з Директивою про тимчасовий захист (документ, що регулює статус українських біженців на території ЄС)», – зауважила єврокомісарка.

На уточнююче запитання, чи ЄС допоміг би Україні повернути її чоловіків призовного віку з-за кордону, Йоганссон зазначила, що нікого не видворятимуть із території Євросоюзу примусово.

«Ми підтримаємо тих, хто хоче повернутися в Україну, і ми обговоримо з українською владою та українським урядом, як зробити це в найкращий спосіб. Ми нікого не викидатимемо з ЄС», – наголосила Йоганссон.

Раніше Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив що закон про мобілізацію в Україні ухвалили запізно. Він висловив здивування тому, як багато українських чоловіків перебувають у Польщі. «Я ходжу до перукарні у Варшаві, і мене стриже молодий український перукар. І в мене є до нього питання: Що ти тут робиш? Хіба ти не маєш захищати свою країну?», – заявив Сікорський.

Натомість посол України в Чехії Василь Зварич, зазначив що чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном, примусово не повертатимуть в Україну.

У серпні постановою Кабінету міністрів консульствам заборонили видавати та обмінювати водійське посвідчення і реєструвати транспорті засоби військовозобов’язаним чоловікам за кордоном, які не оновили військово-облікові дані.

Міністерство оборони та інші органи влади створили механізми оновлення військово-облікових даних і їхньої синхронізації з консульськими послугами МЗС для чоловіків віком 18-60 років – оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».

оренда квартири Львів

Новини