Німеччина готує план передачі Україні далекобійних систем − ЗМІ

Фото: Handelsblatt

Партії урядової коаліції Німеччини підготували пропозицію щодо озброєння для України з наданням далекобійних систем, але крилаті ракети Taurus у ініціативі не згадані.

Про це пишуть кілька німецьких ЗМІ, в тому числі Bild, повідомляє «Європейська правда».

За даними видань, коаліція підготувала поки що непублічну пропозицію. Вона має на меті доставити до Києва більше боєприпасів, транспортних засобів і систем озброєнь. Голосування щодо цієї пропозиції у Бундестазі має відбутися цього тижня.

ЗМІ акцентують, що крилаті ракети Taurus прямо не згадуються в проєкті. Але у документі йдеться про «постачання додатково необхідних систем озброєння великої дальності і боєприпасів для того, щоб Україна (…) могла здійснювати цілеспрямовані удари відповідно до міжнародного права по стратегічно важливих цілях, розташованих далеко в тилу російського агресора».

Про які саме системи озброєння великої дальності йдеться, не повідомляється.

В урядовій коаліції Німеччини переконані, що українці повинні мати можливість атакувати військові склади або шляхи постачання, які розташовані далеко за лінією фронту. Таким чином, українські війська будуть краще захищені.

Taurus може досягати цілей на відстані понад 500 км.

Окрім зброї для України, пропозиція також включає нові політичні та економічні санкції проти Росії.

Нагадаємо, в урядовій коаліції тиснуть на Шольца щодо передачі Taurus Україні. Перед цим Британія запропонувала Берліну шлях вирішення дилеми з Taurus для України.

оренда квартири Львів

Новини