НМТ-2024: тепер зареєструватися можна за допомогою «Дії»

Фото: fakty.com.ua

Відтепер зареєструватися на участь в Національному мультипредметному тесті (НМТ) можна у «Дії». Для цього у мобільному застосунку мають бути завантажені дійсні ID-картка чи закордонний паспорт. Опція стала можлива завдяки спільній роботі команди IT-фахівців Українського центру оцінювання якості освіти та команди «Дії».

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛЦОРЯО) Лариса Середяк.

«Не треба сканувати чи фотографувати свої документи. Через «Дію» «підтягається» все необхідне, потрібно тільки додати: для випускників минулих років – документ про середню освіту, для випускників цього року – довідку з закладів освіти. Перевіряється тільки один документ, бо все решта вже перевірено через «Дію». Через це реєстрація триває набагато швидше, бо інакше реєстраторам необхідно вводити ідентифікаційний код, перевіряти паспортні дані, рік і місяць народження, імена та прізвище», – пояснює Лариса Середяк.

Вона нагадує, що для реєстрації потрібно три документи. Перший – це той, що засвідчує особу: ID-картка, що найчастіше зустрічається, паперовий або закордонний паспорт. При цьому, свідоцтво про народження для оформлення не годиться. Другий необхідний документ – це ідентифікаційний код. Третій – це документ про повну середню освіту або довідка із закладу освіти про те, що в червні 2024 року цей учень здобуде повну загальну середню освіту.

Лариса Середяк, скриншот з відео «Першого Західного»

Далі потрібно зробити скани або фото цих документів та завантажити в свій персональний кабінет на сайті центру оцінювання якості освіти.

«Є кілька кнопок зареєструвати. Якщо все правильно – підтверджується. Три кнопки «Підтвердити». Якщо щось неправильно, наприклад, якщо хтось надав паспорт тільки першої сторінки, є така функція «надіслати на доопрацювання». Тоді в персональному кабінеті учасника з’являється, що він не зареєстрований, треба доопрацювати», – додає керівниця ЛЦОРЯО.

За її словами, абітурієнти допускають багато помилок при реєстрації. Наприклад, пропускають букви в імені або прізвищі.

«Треба перевірити, чи в документах, що ви записуєте, є дані, як в паспорті. Наприклад, в паспорті Юрій, а тут – Юра, в паспорті Наталія, а тут – Наталя. Це неправильно тому, що в інформаційному полі кожен знак має вагу.  

Крім того, є люди, які мають медичні проблеми. На сайті є  комірка: «людина потребує спеціальних умов». Людина, яка ставить позначку, що вона потребує спеціальних умов, має докласти, досканувати чи дофотографувати медичну довідку певного зразка. Це є довідка форми О863/О і там мають бути вказані ці коди, оскільки хвороби є закодовані», – наголошує Лариса Середяк.

Реєстрація на НМТ триває з 14 березня до 11 квітня. Самі тестування стартують 14 травня.

оренда квартири Львів

Новини