НМТ на Львівщині не всі учні складатимуть в укриттях
- Середа, 08 травня 2024
Понад 23 тисячі учнів Львівщини мали би складати Національний мультипредметний тест (НМТ) в укриттях, щоб у випадку повітряної тривоги не переривати тестування. Відповідні рекомендації Міносвіти були, інформацію громадам департамент освіти Львівської ОВА теж передав, але облаштували приміщення для складання НМТ не всі.
Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».
НМТ мають складати всі охочі вступити до закладів вищої освіти. Цьогоріч тестування охоплює 4 предмети, три з яких – українська мова, історія України та математика є обов’язковими. Четвертий – на вибір. НМТ триватиме 4,5 години. Тобто, 2 години – далі перерва 20 хвилини і знову 2 години роботи.
«Підготовано 70 тимчасових екзаменаційних центрів – це так цього року будуть називатись пункти тестування, які прийматимуть їх протягом всього періоду – від 14 травня до 23 червня», – розповіла керівниця Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
За її словами, наразі лише 52% приміщень в укриттях обладнані комп’ютерами. Відтак, у решті закладів учні складатимуть тести не в сховищах.
Якщо під час складання тесту лунатиме тривога, учням необхідно буде зберегти відповіді і спуститись в укриття.
«В залежності від часу, який вони проводять в укритті, є два варіанти. Якщо це короткий проміжок часу, то вони повертаються і продовжують складання. Якщо ж тривога триває досить довго, тоді Центр оцінювання якості освіти повідомляє іншу дату і вони приходять тоді складати НМТ», – пояснив начальник департаменту освіти Львівської ОВА Олег Паска.
Відповідно, ті, хто писатиме НМТ в укритті, тестування не перериватимуть.
«Хочу запевнити батьків, що це хороші, сухі приміщення, де діти матимуть можливість виконувати свої завдання. Це не ті підвали, які є в наших житлових будинках», – продовжила Лариса Середяк.
За її словами, головними вимогами до облаштування тимчасових екзаменаційних центрів в укриттях є: чисте приміщення з хорошою вентиляцією, якісне штучне освітлення та дротовий інтернет.
Оскільки вимог – чимало, із завданням впорались не всі громади області. Як пояснив Олег Паска, наразі є дві громади, які ще не завершили цю роботу, оскільки в них є серйозні проблеми з коштами. Йдеться про Бродівську та Дрогобицьку громади.
Зокрема, очільник Бродівської ТГ Анатолій Белей запевняє, що громада кошти такий знайшла.
«Всіх вимог ми дотримаємось. Звісно, що складання іспитів буде відбуватись в укритті, де створені всі умови, щоб себе комфортно почували учні. Створені аудиторії для тих дітей, які мають проблеми із здоров’ям. Це теж все враховано», – сказав Анатолій Белей.
Тоді, як в Дрогобицькій громаді все є значно складніше. Голова громади Тарас Кучма запевняє, що все зроблять і фінансовий ресурс знайдуть.
«Ви поставили вимогу зробити це і це, то за цією вимогою мають йти кошти. Чому ви не передбачили гроші в бюджеті? Це не повинно робитися за місцеві кошти. Для цього ми сплачуємо кошти до держави, тому держава повинна це забезпечити», – вважає голова Дрогобицької тергромади Тарас Кучма.
Відтак, як зазначають в Центрі оцінювання якості освіти, випускники Дрогобича будуть писати тести в закладах освітах на поверхах.
Отже, цьогоріч на Львівщині буде змішана форма складання іспитів НМТ: і укриттях, і в навчальних аудиторіях.
Новини
- 23 Листопада
- Сьогодні
- Більше новин