Нобелівські лауреати закликали не визнавати Путіна президентом й посилити допомогу Україні

Фото; АрміяInform

39 нобелівських лауреатів написали відкритого листа, в якій закликали світову спільноту посилити підтримку Україні в боротьбі з Росією, підтримати російську демократичну опозицію та не визнавати Путіна президентом РФ.

Про це йдеться в заяві наукового журналу «Т-Інваріант», пише Українська правда.

«Війна в Україні та вбивство Олексія Навального стосуються не тільки Росії та України. Режим Путіна показав, що він являє собою пряму загрозу всьому людству».

Автори відкритого листа наголошують, що «в цій війні Україна повинна перемогти», а не просто «не програти». Науковці зазначили, що потрібно «суттєво збільшити допомогу», адже це зменшить втрати людських життів.

«Невдачі Путіна під час військової агресії будуть сприйняті як моральна перемога мільйонами росіян, зміцнять їхні надії на демократичне майбутнє і мобілізують антивоєнний рух».

Водночас, вони вважають, що світова спільнота має захистити політичних ув’язнених у РФ та посилити підтримку громадян Росії, яким загрожують репресії через їхні демократичні та антивоєнні політичні переконання. Йдеться про російські демократичні антипутінські організації, та незалежні російські ЗМІ.

Також науковці не визнають переобрання Путіна та закликають «делегітимувати незаконне утримання влади в Росії».

Наразі звернення підписали 39 нобелівських лауреатів, серед яких – українська правозахисниця Олександра Матвійчук та білоруська письменниця Світлана Алексієвич.

оренда квартири Львів

Новини