Норвегія не виключає введення військ в Україну, але в дуже довгостроковій перспективі

Фото: Govern.no

Глава МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що в довгостроковій перспективі не став би виключати введення військ в Україну, хоча наразі таких планів немає.

Про це глава МЗС Норвегії розповів в інтерв’ю «Європейській правді».

Міністр зазначив, що ті розмови, які велися на тему потенційного відправлення західних військ в Україну, були насправді не про бойові підрозділи для прямої конфронтації з російськими силами, а про підтримку, навчання, радників тощо.

«Наразі ми не плануємо відправляти війська. Я не думаю, що в багатьох країн є такі плани.

Але з іншого боку, в дуже довгостроковій перспективі я не думаю, що ми повинні, в принципі, щось виключати», – сказав Ейде.

За його словами, НАТО хоче підтримувати Україну на тому рівні, щоб Україна досягла успіху, а Росія зазнала поразки.

«Але ніякого бажання бути безпосередньою стороною у війні немає, тому що це може призвести до світової війни, якої ми бачити не хочемо», – заявив міністр.

Нагадаємо, у березні президент Франції Емманюель Макрон заявив, що «не можна виключати» ймовірного відправлення західних військ в Україну. Згодом він додав, що його резонансні слова були ретельно продумані.

Згодом, коментуючи порушену ним ідею, Макрон наголосив, що у разі втілення такого сценарію французькі сили не будуть іти в наступ проти РФ.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що Польща не має наміру напряму брати участь у боях в Україні.

оренда квартири Львів

Новини