Норвегія передає F-16 Україні в оновленому стані, щоб ЗСУ могли бити глибше в тил ворога – глава МЗС

Укрінформ

Норвегія надає Україні винищувачі F-16, бо вважає, що ЗСУ також потрібно зміцнити свою спроможність наносити удари в тилу противника.

Про це заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде на спільному з главою МЗС України Дмитром Кулебою брифінгу в Києві, передає Укрінформ.

«Я належу до тих країн Європи, які вважають, що Україні також потрібно зміцнити свою спроможність наносити удари в тилу противника, що є однією з причин, чому ми раді брати участь у програмі винищувачів F-16, де ми передамо норвезькі F-16, оновлені і в хорошому стані, спільно з данцями і нідерландцями», – сказав він.

Барт Ейде зауважив, що навчання українських пілотів триває і можуть бути й інші внески в можливості України вдаряти глибоко в тил противника.

Норвезький міністр додав, що F-16 є технологічною платформою, яка залежить від того, яке озброєння встановлять на літак.

«Як система, я думаю, це буде відчутний внесок, і літаки будуть найкращими оновленими моделями, навіть якщо це старі моделі», – підсумував міністр.

Як повідомлялося, за словами речника Повітряних сил ЗСУ Іллі Євлаша, навчання українських пілотів на винищувачах F-16 перебуває вже на завершальній стадії.

оренда квартири Львів

Новини