Норвегія виділить 240 млн євро на заходи для ППО України, а Нідерланди – 60 млн євро на дрони

Фото: BBC

Міністерство закордонних справ Норвегії повідомило про виділення 240 млн євро для України на заходи з протиповітряної оборони. Окрім того, очільниця Міністерства оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен оголосила про виділення 60 мільйонів євро для «розвитку потенціалу наступальних безпілотників для України».

Про це повідомляє Українська правда.

Зокрема, як інформує МЗС Норвегії, країна «виділить 240 млн євро на заходи з протиповітряної оборони для України. Німеччина підтвердила, що разом з Норвегією, Данією і Нідерландами профінансує повторну закупівлю системи Patriot, щоб 100 ракет Patriot могли бути швидко передані Україні. Норвегія виділить 125 млн євро на цю співпрацю».

Також нідерландське Міноборони повідомило, з-поміж виділених країною 60 мільйонів третина – 20 мільйонів євро – підуть на закупівлю FPV-безпілотників через «коаліцію дронів», створену на початку року в межах Контактної групи з питань оборони України. Ще 17,5 мільйона євро призначені для закупівлі морських безпілотників, зокрема й на їхнє виробництво всередині України.

Решта коштів піде на двосторонні поставки дронів різних типів і буде виділена на закупівлю в нідерландської промисловості.

оренда квартири Львів

Новини