Нова айдентика української армії. Дизайнер Тарас Іщик розповів, що змінилось
- Четвер, 24 серпня 2023
З березня у Збройних Силах України стартував масштабний процес зміни айдентики. Нові кольори, новий дизайн, новий єдиний стиль. Новий, але такий що ґрунтується на українській традиції. Зараз саме час, щоб його змінити. У цьому переконаний військовослужбовець 103 бригади ТРО, дизайнер Тарас Іщик.
Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».
«Одне із найпоширеніших зауважень: «Не на часі». Але для таких змін ніколи не буває вдалого часу. Тому що за 30 років ми не спромоглися внормувати символіку Збройних Сил України, грамоти, подяки – речі, які потрібні для функціонування армії. Оця символіка і є певним середовищем, яке формує військовослужбовця, створює навколо нього певну атмосферу і виховує. Результат ми побачимо років за десять. Якщо от зараз порівняти однострій сучасного солдата з одностроєм 1992 року – це два різних військовослужбовці і дві різні системи естетики», – пояснює дизайнер.
Одним із елементів нової айдентики є військовий тризуб. Його історія, за словами Тараса Іщика, є цікавою, бо розроблялась ще під час перших військово-визвольних змагань за часів УНР.
«Тоді банально не вистачало якоїсь тканини, щоб створити щось витончене. І саме обриси тризуба з певним кольором тканини і були знаком розрізнення видів і сил в армії УНР. А зараз як логотип, як знак він більш простої форми. Він більш впізнаваний. Це унікальний тризуб. Він тільки військовий. З 2015 року він використовується в системі нарукавних знаків ЗСУ. І зараз ми побачили, що це може бути і логотипом ЗСУ», – зазначає Тарас Іщик.
Новий вигляд пропонується і шрифту, який використовують військові. Його вплив, на думку дизайнера, дуже недооцінений, хоча несе в собі до 70% смислового навантаження. Наразі в ЗСУ є шрифт UAF Sans, який використовується для реклами, білбордів.
«Але нам потрібен був ще церемонійний шрифт. Бо наразі, на бойових прапорах зараз використовується російський шрифт izhitsa, який є на аверсі бойового прапора. Це велика естетична проблема, яку ми, дизайнери, не можемо терпіти, бо шрифт є таким самим елементом ідеологічної боротьби, як і колір, як і символіка. Тому постала потреба замінити шрифт в перспективі. І шрифтвориця Марчела Можина розробила шрифт «Воля» на основі типографії українського повстанського художника Ніла Хасевича. Він зараз використовується на нових нагородах, особливо Головнокомандувача ЗСУ, грамотах, подяках і його буде більше на урочистих речах», – зазначає Тарас Іщик.
Новини
- Сьогодні
- 29 Грудня
- Більше новин