Новий закон про мобілізацію. Адвокатка розповіла, як вручатимуть повістки, якщо його проголосують

Фото: tmr.gov.ua

У Верховній Раді розглядають законопроєкт про мобілізацію під номером 10378.  Його готують до другого читання. Народні обранці вже внесли до проєкту закону 4 тисячі правок.

Про найбільш проблемні норми у ньому в програмі «Головне за день» на «Першому Західному»   розповіла адвокатка, голова комітету з питань військових при Раді адвокатів Львівської області Тетяна Потапова.

Зокрема, одним із найбільш провокаційних пунктів законопроєкту є електронна повістка, яку можуть надсилати через електронний кабінет військовозобов’язаного або на електронну пошту.

«Якщо ми говоримо про надсилання повістки на електронну пошту, то днем її вручення буде вважатися день, коли її було надіслано. Виключення є, якщо повістка надіслана після 17.00, тоді буде рахуватись, що ви оповіщені про вимогу вашого прибуття на наступний день.

Якщо в особи немає електронної пошти, або вона не користується нею, то тоді буде діяти правило надсилання поштою. Хоча я не вірю, що це можливо буде реалізувати на практиці.  Там також є певна процедура яким чином надсилається особі, якщо вона не з’явилась, з вимогою з’явитись. Десь ми розуміємо, що таке саме положення і ляже в основу просто вручення оповіщення. І тоді особа буде повідомлена в той момент, коли вона отримала під розписку або, якщо вона відмовилась і лист повернувся. І не важлива будь-яка причина чи те, що особа не проживає за місцем реєстрації. Так, як повістка буде повернута, буде вважатись, що особа оповіщена», – зазначає адвокатка.

Тетяна Потапова, скриншот з відео «Першого Західного»

Вона вважає, що такий спосіб вручення повістки в подальшому стане причиною судових позовів з боку військовозобов’язаних. Але і територіальні центри комплектування (ТЦК) зможуть подавати на них в суд.

«Після того, як особа не з’явилась, працівники ТЦК передадуть в Нацполіцію вимогу та попередження, що особа має з’явитись. Форму попередження ще має розробити Міністерство оборони, бо досі невідомо, як буде виглядати цей документ. І якщо вже працівники Нацполіції ніяким чином не змогли здійснити привід, оскільки в них є такі повноваження, то справа буде передаватись до суду», пояснює Тетяна Потапова.   

Протиправною адвокатка вважає і норму законопроєкту про право працівників ТЦК перевіряти документи. В такий спосіб вони будуть порушувати свої права.

«Зараз вони не мають такого права. Вони повинні перебувати лише з представниками поліції. Тому правомірно це є на блокпостах. Зараз ми будемо розуміти, що вони будуть наділені таким правом. І я думаю, що на початку, дійсно, тут будуть зловживання», – зазначає адвокатка.

оренда квартири Львів

Новини