Нуланд: Навіть якщо контрнаступ буде успішним, війна буде тривалою

Фото: Радіо Свобода

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що союзникам України треба готуватися до тривалого протистояння у війні з РФ, навіть якщо контрнаступ буде успішним.

Нуланд під час форуму Yalta European Strategy, що пройшов 8-9 вересня у Києві, повідомляє «Європейська правда».

«Нещодавній візит до Києва держсекретаря Блінкена, а він відвідав не лише Київ, показав – навіть якщо український наступ у найближчі дні чи тижні досягне успіху, нам все одно треба готуватися до того, що ця війна не завершиться і триватиме ще довго».

За словами Нуланд, окрім активізації надання зброї Україні, це означатиме активізацію зусиль щодо відновлення української економіки – і це має відбутися ще до завершення війни.

«Ми маємо допомогти Україні відновити економічне зростання, забезпечивши запуск роботи українського бізнесу у відносно безпечних територіях», – завила вона.

За її словами, в умовах довготривалої війни це стає важливим фактором перемоги для України.

«Якщо Путін виграє, це означатиме, що зло стане нормою для світу. Тому ми маємо допомагати Україні, адже вона знаходиться на боці добра і демократії», – заявила Нуланд, додавши, що «те, що відбувається в Україні, матиме наслідки для всього світу».

Також, за її словами, зусилля США мають допомогти Україні зменшити свою залежність від Китаю.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ не може вести мирні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, оскільки тому не можна довіряти.

Перед цим Кулеба заявив, що розв’язану Росією війну не можна зупинити, сівши за стіл переговорів.

Також міністр закордонних справ заявив, що партнери України знають реальну ситуацію з контрнаступальними діями, а твердження про їхні нібито повільні темпи знеохочують українських військовослужбовців.

оренда квартири Львів

Новини