Нинішній грип відрізняється тяжкістю перебігу і більшою кількістю ускладнень – керівник обласної інфекційної лікарні

Фото: zmdl5.zp.ua

Грип не відпускає. Хоча захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) серед населення Львівщини йде на спад, в області епідемічний поріг перевищений на 11,6%. За минулий тиждень тут зареєстровано 11920 випадків ГРВІ проти 11900 – попереднього тижня. Зареєстровано 1 летальний випадок від грипу, помер чоловік віком 39 років. Загалом від початку епідсезону від грипу померло 9 осіб.

Про особливості цьогорічних респіраторних вірусних інфекцій у програмі Олега Радика «Go про» розповів керівник Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко.

За його словами, нинішній грип відрізняється тяжкістю перебігу хвороби і більшою кількістю ускладнень.

«Це гострі пневмонії, це ускладнення з боку серцево-судинної системи. І, на жаль, впродовж останнього місяця  ми спостерігали багато випадків виникнення, наприклад, гострого панкреатиту – запалення підшлункової залози, що в попередні роки при грипі ми не спостерігали», зазначає лікар.

Також траплялись і смерті від грипу, але передовсім, як він каже, через пізнє звернення.

Сергій Федоренко, скриншот з відео «Першого Західного»

«В нас були випадки, коли люди впродовж 2-3 тижнів перебували вдома з високою гарячкою, проявами інтоксикації, дихальною, серцевою, судинною недостатністю. І їх вже у дуже важкому стані привозили в лікарню. Але, не зважаючи на всі зусилля медиків, із застосуванням новітніх препаратів, врятувати таких пацієнтів не вдавалось», – пояснює Сергій Федоренко.

Він підкреслює, що підхід до лікування грипу, як до керованої вірусної інфекції, не змінився. Передовсім, необхідно напередодні спалаху захворювання, щепитись.

«Якщо вже людина захворіла – не потрібно допустити ускладнень. Якщо це вдома – то треба знімати симптоми. Також має бути ізоляція хворого: перебувати вдома певну кількість днів, а у важких випадках – це звернення до лікаря», – наголошує медик.

оренда квартири Львів

Новини