Об’єднання міністерств розвитку громад та інфраструктури було невдалим експериментом – Віталій Загайний
- Понеділок, 13 травня 2024
Верховна Рада звільнила Олександра Кубракова з посади міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. Рішення підтримали 272 нардепи. Також стало відомо, що його міністерство можуть поділити на два окремі відомства, де інфраструктурою буде займатись окреме міністерство. У свою чергу, Кубраков заявив, що його звільнення з ним ніхто не обговорював і він готовий прозвітувати про роботу.
Як кадрові зміни та реорганізація вплине на розвиток громад в Україні, в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів керівник напрямку місцевого самоврядування і регіонального розвитку Центру політико-правових реформ Віталій Загайний.
«Щодо звітування, то практика мала бути така, що парламентарі, які затверджують на посаду весь склад Кабміну, вони мали би його заслухати. Це, швидше негативна практика, коли ми відправляємо у відставку того чи іншого міністра, не маючи звіту про його роботу. Це достатньо негативна тенденція, яка зараз складається», – переконаний Віталій Загайний.
Він вважає, що ідея створити велике міністерство з двох наприкінці 2022 року і запросити очолити його Кубракова, було експериментом. І він виявився не дуже вдалим.
«Багато хто з колег, причетних до теми місцевого самоврядування, до реформи децентралізації в Україні, зауважили, що ми, дійсно, почали втрачати на цьому. Це міністерство відповідає не лише за регіональний розвиток, відновлення та будівництво, але там також є питання Укрзалізниці, митні переходи, Агенція з відновлення, яка проходить всю свою трансформацію. Тобто, це величезний пласт роботи. Міністерство відповідає за 10 напрямків формування політики. Бо, якщо порівнювати з іншими міністерствами, то там по 3-4-5 позицій, а тут – 10. Тобто, навіть формальні показники вказують на те, що міністерство було відповідальне за надто широкий спектр», – зазначає експерт з місцевого самоврядування.
Експеримент із об’єднанням міністерств, на його думку, призвів до згортання найуспішнішої наразі української реформи – децентралізації. При цьому він нагадує, що наприкінці 2022 року, коли його запроваджували, про такі негативні наслідки попереджали.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин