Обласна рада не підтримала звернення про  адміністрування місцевих податків в тергромадах

Фото: ЛОР

Непродуктивна сесія. Одним із ключових питань вчорашнього сесійного  засідання Львівської обласної ради був проєкт звернення обласних депутатів до вищих органів влади щодо грошового забезпечення військовослужбовців. Однак, депутати за нього не проголосували.

Про це в ефірі «Першого  Західного» розповів депутат Львівської обласної ради Святослав Стефанків.

«На жаль, прийняти не вдалось, попри всі намагання консолідувати звернення. Воно було підготовлене трьома різними фракціями, які мали бажання звернення підтримати. В силу деяких обставин, деякі фракції цього не зробили», – розповів депутат.

Крім цього звернення, не вдалось прийняти і пропозицію самого Святослава Стефанківа  звернутись до уряду і Верховної Ради про передачу функцій адміністрування податків місцевого значення місцевим громадам. Передовсім йдеться про плату за землю.

«Це питання стоїть гостро вже декілька років. Через ковід, війну це завжди було не на часі. Але проблема залишилась і вона не вирішується. Здебільшого, цю роботу виконують працівники відділів селищних, міських тергромад. Потім вони передають в податкові органи, які мають нарахувати податки відповідно до тих даних, які ми подаємо. А ми потім поштою надсилаємо  ордери для власників земель сільськогосподарського призначення для обслуговування житлових будинків,  а також проєктування нерухомого майна»,– вважає Святослав Стефанків.

За його словами, внаслідок передачі повноважень  збільшаться місцеві бюджети і водночас зменшиться розмір нарахованих  податків для мешканців.

«На сьогодні мабуть ніхто з територіальних громад, а відтак, власники, не мають нормативної грошової оцінки земельних ділянок, від якої нараховується розмір податку. Береться середньозважений по області. Ця вартість землі є і дуже висока, і дуже низька. Від цього виводиться середній індекс. І від того рішення, що прийняла тергромада, нараховується розмір податку. Ми зможемо коригувати ці податки в плані того, що люди будуть заохочені проводити грошову оцінку своїх ділянок, оскільки це призведе до зниження сплати», – пояснив депутат.

оренда квартири Львів

Новини