Обласні депутати хочуть повернути у школи Львівщини урок християнської етики та запровадити капеланство

Фото: shkola.obozrevatel.com

До шкільної програми необхідно повернути такий предмет як християнська етика. Крім того, в загальноосвітніх навчальних закладах мають з’явитися капелани. Такі пропозиції прозвучали від учасників від депутатської групи Львівської обласної ради «За християнські цінності».

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Вперше предмет «Християнська етика» на Львівщині з’явився в 1992 році. І якщо наприкінці 90-х чи початку 2000-х його ще викладали, то нині у школах цієї дисципліни практично немає. Відсутність християнського виховання неабияк впливає на молодь і не в кращий бік. У цьому переконують представники депутатської групи «За християнські цінності».

«Ми маємо на Львівщині приклади булінгу. Коли спілкується наша молодь, на жаль, дуже часто ми чуємо лайку в шаленій кількості. Ми зіштовхуємся з прикладами пияцтва, бійок. Ми бачимо, що християнські цінності – це ті цінності, яких суспільство потребує», – пояснює депутатка Львівської обласної ради Галина Чорна.

Фото: ЛОР

Більше того, окрім християнської етики у школах мають з’явитись і капелани, вважають учасники депутатської групи. Тобто, це мають бути духовні наставники навчального закладу. Це може бути священник, монах чи монахиня. Капелани багато часу проводять у середовищі дітей. Відтак, спільно із вчителями вони можуть виявити ту чи іншу проблему, яка виникла, і спробувати її розв’язати.

«Діти губляться, різні течії… Деколи педагоги навіть не дають собі з ними ради. Коли закладаються християнські цінності, в них є внутрішнє гальмо, в них на певні питання є табу.  Вони виховуються в дусі християнському. І це буде дуже допомагати у всьому: навчанні, і в цілому»,  – говорить Миколаївський декан Львівської єпархії Православної церкви України Роман Сотник.

Під час обговорення обласні обранці вирішили від імені учасників круглого столу ще раз звернутися до департаменту освіти і науки Львівської ОВА з пропозицією шукати спільне розв’язання проблем та спільно працювати над розробкою Програми захисту християнських цінностей. До 10 травня учасники круглого столу нададуть свої пропозиції, які відповідно будуть опрацьовані робочою групою.

оренда квартири Львів

Новини