Депутати ЛОР вже визначились з тим, як будуть розподіляти бюджет 2024 року

Фото: ЛОР

Наступного року на Львівщині планують відмовитись від некритичних витрат. У бюджеті є так звані обов’язкові видатки, як зарплата, енергоносії, тощо, та видатки спрямовані на розвиток, для прикладу ремонт дороги, реконструкція будівлі чи облаштування укриттів. Останні пункти реалізують в межах обласних програм. Якщо минулоріч на це було скеровано 3 мільярди гривень, то у зв’язку з вилученням  військового ПДФО до Держбюджету, сума становитиме приблизно 1,6 млрд грн.

Куди доцільніше скерувати кошти, остаточно вирішать у сесійній залі, але попереднє рішення уже напрацьовують під час засідань постійних комісій обласної ради.

Про це йшлося в програмі  «ОЧІ» на «Першому Західному».

У стінах Львівської обласної ради в один день засідали шість постійних комісій – розставляли пріоритети видатків із бюджету розвитку 2024.

Своє бачення кошторису презентували депутатам і представники Львівської обласної військової адміністрації.

«Весь акцент- війна і все, що пов’язано з війною. Цей рік буде складним в плані того, що всі розвиткові речі, які  ми звикли бачити в 2023 році, будуть відсутні. Тільки точкові і завершального характеру. Ніяких нових об’єктів, бруківок і так далі», – говорить заступник голови Львівської ОВА Іван Собко.

Нових об’єктів не буде, але деякі, так би мовити старі, таки завершать. Так вирішили під час засідання комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу.

«Була пропозиція завершити все-таки стратегічний об’єкти – госпіталь ветеранів ім. Ю. Липи. Ми його ведемо вже 2-3 роки. Ми передбачили 25 млн грн на цю Програму, основою якої є видатки на госпіталь», – говорить заступник голови депутатської комісії Львівської облради з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та ПЕК Тарас Подвірний.

Фото: ЛОР

Комісія також запропонувала збільшити видатки на проходження зимового періоду, тобто експлуатацію снігоприбиральної техніки, посипання доріг піскосумішшю із 70 млн грн до 150 млн. Тоді як програму компенсації за пільгове перевезення пасажирів за пільгове перевезення стратегічним підприємствам, як от «Укрзалізниця», вирішили обнулити.

Основною програмою, яку виконуватиме Львівська обласна рада спільно з військовою адміністрацією, буде «Безпечна Львівщина». Йдеться про спрямування коштів на потреби військових частин, що зареєстровані в області, а також рятувальників, правоохоронців, працівників СБУ.

«Станом на зараз – це понад 400 млн грн, які є в програмі «Безпечна Львівщина». Наступного року – з також ж цифрою стартуємо, але в процесі, розуміємо, що вона буде збільшена. На мою думку, ця цифра вийде на 600 млн грн точно», – говорить голова постійної депутатської комісії з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань Назар Сумало.

Фото: ЛОР

Зважаючи на суттєві скорочення Бюджету розвитку, будуть зміни і в сфері освіти.

«Пріоритет все-таки на мілітарній темі: укриття і кабінети захисників Вітчизни, для комфорту учнів – «Школярики» і розвиток учителів», – пояснює заступниця голови постійної депутатської комісії з питань освіти, науки та інновацій Парасковія Дворянин.

Під час засідання «освітянської» комісії дійшли згоди, хто призначатиме керівників 18 профтехзакладів, що перейдуть із державної власності у спільну власність територіальних громад Львівщини. Для цього планують створити комісію, до складу якої увійдуть і представники обласної ради, і обласної адміністрації.

Остаточні рішення щодо напрацювань постійних комісій приймуть на найближчому засіданні сесії Львівської обласної ради.

оренда квартири Львів

Новини