Обмеження грошових переказів не торкнеться 95% громадян – експерт з фінансових питань

Фото: focus.ua

НБУ обмежить грошові перекази з картки на картку 30 операціями на місяць на загальну суму не більше, ніж 100 тис. грн. Регулятор пояснив, що це не відобразиться на правах волонтерів збирати гроші, бо обмежать не вхідні перекази, а вихідні. Причина такого рішення − все більша розповсюдженість тіньових фінансових операцій, відомих, як «дропи» або «грошові мули».

Що це означає – в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів експерт з фінансових питань, керівник проєкту «Софтінвест Консалтинг» Олексій Другов.

«Дроп» або «мул» – це людина, яка добровільно за певну оплату віддає право користування своїми рахунками і карткою. Для цього це потрібно. Існує дві основні схеми: сіра і чорна. 

Всі ми знаємо, що в нас не всі сплачують податки, ставлять мінімальну зарплату, а решту роздають іншим способом. Раніше – готівкою, а зараз, якщо в компанії працює 500-1000 осіб, це робити незручно, тим більше, коли війна. Тому ці гроші просто перекидаються людям на картки. Але, якщо це буде робити хтось із представників компанії, це буде помітно через банк і відповідно, податкова може прийти і цю схему прикрити», – пояснює Другов.

Але це ще не найгірший варіант, бо це просто уникнення оподаткування, зауважує він. Гірше – це коли кошти використовуються для фінансування тероризму, підтримки РФ в Україні.

Але таке рішення НБУ дасть позитивні наслідки для економіки, оскільки в Україні, з його слів, половина підприємств не сплачує податки, а гроші на фінансування армії потрібно десь шукати.

«Механізм обмеження зараз розробляється, але виглядає так, що банк просто заблокує всі ваші наступні операції до з’ясування того, що відбувається. Але, якщо ми говоримо про 100 тисяч, це не мається на увазі платежі в магазині, а коли ви перераховуєте іншій фізичній особі. Це не є платіж за щось.

Але, якщо ви знаєте, що ви будете здійснювати операцію на більшу суму, ви маєте піти в банк і попередити. Наприклад, що у вас є син, який знаходиться зараз на фронті і вам треба перераховувати більше тому, що в нього є такі потреби. В банку є відділ фінансового моніторингу, який перевіряє підтверджуючі документи і тоді цей ліміт може бути збільшено», – зазначає експерт.

На думку Олексія Другова, рішення Нацбанку для 95% українців не матиме жодних наслідків. Якщо в людини є об’єктивна потреба, щоб переказати більше – просто треба попередити банк.

оренда квартири Львів

Новини