«Оборонка» РФ не здатна повністю забезпечити технікою резерви РФ – ISW

Фото: ЗСУ

Російська оборонно-промислова база навряд чи здатна повністю забезпечити технікою резерви РФ.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

У звіті експерти зазначають, що російська оборонно-промислова база навряд чи здатна повністю забезпечити резерви РФ, незважаючи на здатність Росії підтримувати нинішній темп операцій і постійні зусилля з розширення російської ОПБ.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що оперативний і стратегічний резерви, як правило, не є боєздатними, але російське командування схильне розглядати свій резерв як «бездонну бочку».

Машовець заявив, що російський ОПБ здатна виробляти близько 250-300 «нових модернізованих» танків на рік.

Крім того, російські війська можуть ремонтувати щорічно близько 250-300 танків, які перебували на тривалому зберіганні або зазнали пошкоджень на полі бою.

За оцінками ISW, Росія матиме можливість розширити свою «оборонку» і накопичити ресурси, якщо вона буде підтримувати ініціативу на всій території воєнних дій протягом 2024 року, хоча навряд чи в достатній мірі, щоб забезпечити велику кількість мобілізованих резервістів або призовників у цьому році.

На думку аналітиків, концентрація російських резервів по всій території України, про яку повідомляється, значною мірою збігається з пріоритетами Росії на фронті, але не обов’язково свідчить про майбутні російські операції.

Машовець заявив, що російські війська наразі мають у резерві 17 полків, 16 батальйонів і дві тактичні групи полково-батальйонного рівня.

Він додав, що загальна чисельність російського особового складу в резервних підрозділах становить близько 60 000-62 000 осіб, але російські війська оснастили зброєю і спорядженням лише близько 20 000 резервістів тактичного і оперативно-тактичного рівня.

За оцінками ISW, активна українська оборона на всьому театрі бойових дій у 2024 році передасть стратегічну ініціативу Росії, що дозволить Москві визначати, де, коли і в якому масштабі відбуватимуться бойові дії в Україні, і відповідно розподіляти російські ресурси, змушуючи Україну відповідати.

Однак Україна зможе позбавити Росію цієї можливості, якщо вона зможе переламати цю ініціативу.

Ключові висновки ISW за 4 лютого:

Концентрація російських резервів на території України, про яку повідомляється, значною мірою збігається з пріоритетами Росії на фронті, хоча це не обов’язково свідчить про майбутні російські операції.

Російська оборонно-промислова база навряд чи здатна повністю забезпечити російські резерви, незважаючи на здатність Росії підтримувати нинішній темп операцій і постійні зусилля з розширення своєї ОПБ.

Зеленський 4 лютого відвідав лінію фронту поблизу Роботиного Запорізької області, а також Східне повітряне командування Повітряних Сил ЗСУ в Дніпропетровській області.

Російські військові блогери продовжують критикувати нездатність російської влади належним чином оснастити свої війська безпілотниками та системами РЕБ у відповідь на нещодавню невдалу механізовану атаку російських військ під Новомихайлівкою Донецької області.

Путін продовжує стикатися з дилемою авторитарного режиму, який систематично перешкоджає йому отримувати точну інформацію про військово-політичні реалії в Росії.

Російські війська здійснили підтверджені просування в районі Бахмута, Авдіївки та Мар’їнки на тлі тривалих позиційних боїв по всій лінії фронту.

Кремлівське видання ТАСС повідомила 4 лютого, що Володимирська область стане підшефною для нового атомного підводного човна класу «Борей-А» «Князь Пожарський».

Українські урядовці продовжують міжнародні зусилля, спрямовані на повернення українських громадян, яких російська влада незаконно депортувала до Росії.

оренда квартири Львів

Новини