Оборонний комплекс США тисне на владу, щоб збільшити постачання зброї Україні – журналіст «Голосу Америки»

Фото: mil.in.ua

США виділили Україні новий пакет допомоги на суму  225 мільйонів доларів. До нього мають увійти боєприпаси, які ЗСУ зможуть використовувати для ударів по загрозам всередині Росії для захисту міста Харкова та інших прикордонних територій.

Про те, чому так довго вагались із дозволом бити по території РФ, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів журналіст “Голосу Америки” Остап Яриш.

«В адміністрації президента кажуть, що це пов’язано з відновленням наступу та атаками на Харківщині. Саме тому дозволили зараз використовувати зараз цю зброю по прикордонню. Йдеться не лише про Харківську область, але й про інші регіони, як нам пояснили в Адміністрації. Втім, є обмеження. Не можна використовувати зброю далекобійну для ударів по території вглиб Росії. Наразі такі обмеження залишаються», – зазначив журналіст.

Але він зауважив, що тиск на Білий дім продовжується. Зокрема, днями до Пентагону звернувся конгресмен і голова комітету з розвідки Палати представників  Майк Тернер. Він вимагає зняти будь-які обмеження на використання будь-якої американської зброї. Подібні заяви звучать і від інших впливових представників як демократів, так і республіканців. Як наслідок, за словами Яриша, речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі нещодавно заявив, що рішення – не остаточне.

«Ми бачили, як різні рішення змінювались, коли Сполучені Штати зволікали з передачею того чи іншого озброєння, чи інші рівні підтримки. Зрештою, ці рішення вони ухвалювали. Тому стежимо за цим теж», – продовжив Остап Яриш.

Скриншот з відео «Першого Західного»

За його словами, на адміністрацію Байдена тиснуть і представники оборонного комплексу, хоча цей вплив не визначальний.

«Вони можуть впливати на конгресменів, коли йдеться про лобіювання тих чи інших ініціатив.  Тому що конкретні заводи розташовані в їхніх округах, це означає, відповідно, інвестиції. Це означає і збільшення робочих місць. Тому безумовно, з точки зору економічної ці підприємства і окремі законодавці зацікавлені в тому, щоб збільшувати постачання зброї Україні. Тому цей економічний аргумент лунає», – пояснив журналіст.

І зокрема, він принагідно згадав, що на минулому тижні в Техасі відкрили завод із виробництва частин до артилерійських снарядів 155-мм калібру. Це стало можливим завдяки фінансуванню, який Конгрес ухвалив для підтримки України.

оренда квартири Львів

Новини