Обурливо, що Україні так довго довелося чекати на згоду щодо відправки F-16 – нідерландський політик

Фото: Укрінформ

Кожен F-16, який не літає в українському небі, – це додаткові шанси для російських вертольотів, літаків, ракет, які завдають ударів по українських громадянах.

Про це нідерландський політик, член Палати представників (2012–2023 рр.) Шурд Шурдсма сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Я переконаний, що Європа та Захід мають надавати Україні все необхідне для забезпечення війська, надавати тоді, коли це потрібно, і туди, куди потрібно. На жаль, ми бачимо, як українських військових «годують крихтами допомоги» замість того, щоб дати все необхідне. Не думаю, що є хоч одна країна НАТО, яка відправила б свої війська на штурм без надійної підтримки з повітря.

Це обурливо, що ми так довго чекали на «зелене світло» щодо відправки F-16 в Україну. Тому що кожен F-16, який не літає в українському небі, – це додаткові шанси для російських вертольотів, літаків, ракет, які завдають ударів по українських громадянах», – сказав політик.

Він додав, що українські пілоти проходять підготовку на винищувачах F-16 в Румунії.

«Я знаю, що українські пілоти проходять підготовку в Румунії. Було докладено багато зусиль для вибудовування логістичного ланцюжка, щоб літаки були в Україні, але не можу навіть прогнозувати, коли вони будуть там. Якби це залежало від мене, вони були б там ще два роки тому», – сказав він.

Нагадаємо, Нідерланди мають намір передати Україні перші винищувачі F-16 у другій половині 2024 року.

Також Нідерланди виділяють понад 150 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для цих літаків.

Нідерланди разом із Данією та США очолюють коаліцію ВПС у межах «Рамштайну». 18 нідерландських винищувачів були надані для навчань в Румунії. Ще 24 літаки, які залишилися, призначені для постачання в Україну. Частину з них наразі готують, що робиться за погодженням із партнерами по коаліції.

Нідерланди також роблять внесок у розмірі понад 200 мільйонів євро на закупівлю безпілотників.

оренда квартири Львів

Новини