Очільник Генштабу ЗС Франції: Путіну не варто розраховувати, що Захід обмежиться лише поставками зброї

Фото: Euronews

Начальник Генерального штабу Збройних сил Франції генерал Тьєррі Буркхард заявив, що Росії не варто очікувати, що Захід обмежить свою підтримку України лише постачанням зброї.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на AFP.

«Війна закінчиться, коли Росія припинить нападати», – сказав Буркхард журналістам після переговорів у Парижі з командувачем збройними силами нового члена НАТО Швеції генералом Мікаелем Боденом.

Глава Кремля Владімір Путін «побудував свою операцію на ідеї, що Захід ніколи не піде в Україну, а просто постачатиме зброю», – сказав Буркхард.

«Ми повинні показати йому, що він не зможе використати цю логіку, щоб піти до кінця, тому що ця ідея не є правильною», – додав він.

«Війна в Україні стосується нас, тому що ми причетні до її наслідків. Тому європейці повинні бути здатні йти на ризик, щоб забезпечити безпеку Європи в наступному десятилітті», – вважає генерал.

Незважаючи на суперечки навколо його висловлювань про можливе відправлення західних військ в Україну, президент Франції Емманюель Макрон відмовився відступити, наполягаючи на тому, що його заяви були добре продумані, але також підкресливши, що Франція не буде слідувати «логіці ескалації» у відносинах з Москвою.

Згодом, коментуючи порушену ним ідею, Макрон наголосив, що у разі втілення такого сценарію французькі сили не будуть іти в наступ проти РФ.

«Намір президента полягає в тому, щоб дати Владіміру Путіну зрозуміти, що ми усвідомлюємо, що стоїть на кону в Україні», – сказав Буркхард.

оренда квартири Львів

Новини