Один хлопчик сказав: «Бажаю, аби Бог послав ЗСУ багато зброї»: про що просять діти у Резиденції святого Миколая  

Фото: Високий Замок

Поспілкуватися зі святим Миколаєм, отримати від нього чудовий подарунок, власноруч намалювати ікону Різдва Христового, оздобити пряник, виготовити сніжинку і переглянути виставу про життя небесного Чудотворця… Це все дітки можуть зробити у Резиденції святого Миколая, що діє при Патріаршому домі у Львові. Хто ще не встиг там побувати, має змогу зробити це до 17 грудня.

Про що найчастіше просять малюки у час війни; які сюрпризи та несподіванки очікують на них у Резиденції святого Миколая; на які добрі справи будуть спрямовані виручені кошти? Про це у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» розповів Михайло Филянець, «святий Миколай» Патріаршого дому у Львові.

Відеоверсія розмови – тут.

– Цьогоріч святий Миколай завітав до дітей раніше. Чи все вдалося встигнути?

– Так. Заради «Міста Добра» і Збройних сил України, розпочали цю акцію ще 26 листопада. Для мене, незалежно від дати, нічого не змінилося. Особливо переконуюсь у цьому, коли приходить багато діток і я бачу їхні щирі усмішки. Хоча є й такі, котрі сумніваються у тому, чи я справжній.

Дід Мороз то – бабай, а святий Миколай – історична особа

– І що говорите у таких випадках?

– Все залежить від віку дитини. Молодші – більш щирі. Вони вірять одразу, особливо коли пропоную посмикати за бороду і кажу: «Якщо вона справжня, то і я – справжній Миколай». Буває запитують, чому вона не сива? Тоді кажу, що святий Миколай не обов’язково мусить приходити в образі старця.

Інколи діти, побачивши вигукують: «О! Дід Мороз!». А я можу кілька разів перепитати: «Хто?», допоки дитина не скаже: «Святий Миколай». Або часто запитують, чому у мене шапка не така, як у Санти Клауса. Насправді, якщо дослідити, то дід Мороз то – бабай, а Санта Клаус – пародія на святого Миколая, а святий Миколай то – святий Миколай. Перш за все прагну розповісти дітям, що святий Миколай – історична особа, котра піклується, служить, допомагає, а вже потім за добрі справи і вчинки дарує щось добре.

– У Резиденції святого Миколая в Патріаршому домі діти також отримують подарунки? І яка ще цікава програма на них очікує?

– Кожна дитина отримує подарунок. Він складається із трьох частин. Це – солодощі від наших партнерів, книжка від видавництва «Свічадо» про життя святого Миколая та вервиця, освячена Блаженнішим Святославом. До речі, багато діток розповідають про те, що кожного вечора моляться з батьками вервицю.   

Решта залежить від того, що оберуть батьки. Є майстер-класи, де діти на дерев’яній дощечці пишуть ікону Різдва Христового, розфарбовують пряники, виготовляють сніжинки… Також вони мають змогу відвідати виставу, головний посил якої у тому, аби робити добро. Бо коли робити добро, то все зло втікає.

Дітки бажають перемоги, миру і здоров’я нашим воїнам

– Чи вплинула війна на мрії та бажання дітей?

– Усі дітки бажають перемоги, миру, здоров’я для воїнів, інколи бажають смерті ворогам. А один хлопчик сказав: «Бажаю, аби Бог послав Збройним силам України багато зброї». Потрібно молитися, щоб Бог дав сили та здоров’я нашим воїнам.

З іншого боку, відчувається певний негатив. Я часто запитую в дітей чи вони слухають батьків, чи моляться за них. На жаль, часто трапляються випадки, коли діти починають плакати і кажуть, що в них немає мами або тата. Тоді надзвичайно складно щось сказати. Мені неодноразово радили не ставити таких запитань. Але на мою думку, ці питання потрібні. Варто пояснити дитині, що хоч тато або мама не тут, вони дивляться з неба і за них потрібно молитися. Це допоможе дитині усвідомлено пережити травму і пам’ятати, що біля неї завжди стоїть ангел-охоронець – її мама або тато.     

– На вашу думку, чи не почали наші діти мислити аж надто по-дорослому? І чи ті подарунки, які вони замовляють відрізняються від подарунків дітей, котрі живуть у мирних країнах?

– Війна змінила багато речей. Ті сім’ї, котрі не молилися, з’єдналися і разом з дітьми почали молитися. Заразом діти є діти. Вони бачать те, що їх оточує, чують про війну, проблеми війни, обговорення батьків і абсорбують це. Не скажу, що вони цього не усвідомлюють. Дуже часто усвідомлюють. Хоча деколи просто повторюють те, що почули.

Усі кошти підуть на підтримку «Міста Добра» та ЗСУ

– Скільки діток вже відвідало Резиденцію святого Миколая у Патріаршому домі?

– Щодня приходить близько 300 діток. Станом на зараз, Резиденцію святого Миколая у Патріаршому домі відвідало близько 4 тисяч дітей. Але оскільки вона працюватиме до 17 грудня, то маленьких гостей буде ще більше.

– Окрім зустрічі діток зі святим Миколаєм у резиденції проводиться збір коштів. На що вони будуть скеровані?

– Вартість кожного квитка – 300 грн. Всі кошти, зібрані Патріаршим домом з допомогою партнерів скеровуються на дві речі. Одна частина коштів – для «Міста Добра» у Чернівцях, що об’єднує кілька сиротинців, паліативних центрів, опікується сиротами та особливими людьми. Друга частина – на закупівлю машин, дронів для конкретних бригад  Збройних сил України.

Розмовляли Ярина Капітан, Віктор Біщук

Записала Олеся Когутич


оренда квартири Львів

Новини