Один із районів Львівської громади перевірили на доступність для людей з інвалідністю

Фото: ЛМР

У Сихівському районі Львова проінспектували об’єкти муніципальних установ: культурні центри, медичні заклади та автобусні зупинки. Посадовці міста і представники громадськості цікавилась чи доступні вони для людей з інвалідністю.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Розпочали інспекцію з культурного центру Довженка. Самостійно потрапити туди на кріслі колісному неможливо. Про це розповідає Іван Батрак, позаяк схили, які розташовані збоку, більше схожі на незрозумілу декорацію, аніж на пандус.

«Я не заїду ніяк. Дуже крутий і немає ніяких поручнів», – каже чоловік.

Важко потрапити у Центр і незрячим. Жодних позначок чи підказок для людей з інвалідністю немає.

«Сходи трошки криві. Піднімаємось на сходи і не знаємо де вхід, бо територія велика. Я зайшла. І куди я маю йти далі?» – зазначає незряча Катерина Халецька.

Фото: ЛМР

Після культурного центру – на черзі  автобусна зупинка. Один із учасників комісії настроєний критично і тут. Каже, що в маршрутку не потрапить.

«Якщо він не відкине пандус –  ніяк я не потраплю. Навіть якщо він трохи опустить, це дуже ризиковано, що я можу випасти і все», – говорить Іван Батрак.

Йому радять натиснути на кнопку автобуса, щоб проекспериментувати, чи зможе він потрапити на кріслі колісному в середину транспортного засобу. За мить виходить водій і намагається опустити пандус на тротуар. Пристрій піддається не одразу. Схоже, користаються ним не часто. Однак заїхати в автобус таки вдалося.

«Якщо пандус, бордюр не досить високий і кут нахилу не дуже крутий, то так», – говорить чоловік.

Опісля зупинки потрібно перейти дорогу. Людям, які мають проблеми із зором, на цьому відтинку без супроводу не просто. Кажуть, що зорієнтуватись, що поруч автомобілі, важко, оскільки ні тактильної плитки, ні звукових сигналів немає.

«Ідеальний варіант – це коли озвучений світлофор. Ми слухаємо звуковий маячок і по ньому йдемо. Ну і де тут звуковий мачок? Нема», – пояснює незрячий Роман Мацків.

Фото: invak.info

Далі люди з інвалідністю моніторять територію 4-ої міської поліклініки. Тут нещодавно зробили ремонт. І якщо люди на кріслах колісних пандусом відносно задоволені, то незрячі розгублені, бо тактильних плит забагато. Наступний квест – знайти кнопку виклику. На енний раз Катерина таки намацує кнопку і до жінки виходить медпрацівниця, щоб провести її до поліклініки.

Кардинальних змін в покращенні доступності Сихівського району для людей з інвалідністю найближчим часом очікувати не варто, оскільки в країні війна.  Про це розповідає керівник райадміністрації Андрій Зозуля.

«Ми, районна адміністрація, цього року робимо три пандуси до житлових будинків. Крім того, працюємо над зниженням пішохідних переходів. Такі масштабні проєкти під час війни не реалізовуються», – говорить він.

Як для прикладу територія навколо центру Довженка. Її планують облаштувати одразу ж після перемоги.

оренда квартири Львів

Новини