Окупанти не зможуть згенерувати нові наступи – Микола Маломуж


Росіяни готуються до нового наступу. Вони чекають, щоб настали морози і замерз грунт, що сприятиме пересуванню бронетехніки.

Генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010р.) Микола Маломуж  розповів в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» про те,  для яких напрямків існує найбільша загроза.

«Грунт уже промерз. І Росія далі ініціює наступальні операції. Путін конкретно поставив завдання, де це повинно бути. Це Куп’янськ, Сватово-Кремінна і рух на Харків. Це перший стратегічний напрямок. Другий – утримати позиції біля Бахмуту тому, що для Путіна момент істини – це Бахмут. Його втрата – це системний провал. Третя складова – захопити хоч ще щось конкретно. Це Авдіївка, куди вони кидають всі сили, щоб продемонструвати, що вони наступають і наші сили не мають успіху. І вони знають величезну загрозу перекриття східного коридору – це Запорізький напрямок. Тому кидають сили на Роботине і Вербове, щоб блокувати наші наступальні дії», – говорить Микола Маломуж.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Але він наголошує на тому, що Росія не має сил здійснити свої наступи.

«Навіть при тому, що вони згенерували 400 тисяч військовиків і 36 тисяч Нацгвардії на всьому фронті 1300 км – це невелика кількість. І тільки в певних місцях вони концентрують більше, щоб пробивати. Це або фронт, або захоплювати конкретні населені пункти. Ми це бачимо. І Залужний, і Сирський, і Тарнавський чітко володіють інформацією про переміщення ворога, де вони концентрують основні ударні групи і що нам потрібно зробити», – зазначає ексрозвідник.

За його словами, зараз важливо нищити не тільки живу силу, але і бронетехніку, що ЗСУ успішно і роблять. Тільки за добу було знищено  1100 окупантів, 14 танків, декілька десятків БТРів. Тому, на його думку, до нових наступів, українські війська готові.

оренда квартири Львів

Новини