Окупанти визнали загибель приблизно 60 осіб від підриву Каховської ГЕС – активіст із Херсонщини

Фото: AP Photo / Libkos

Довгий час окупанти приховували кількість жертв після теракту на Каховській ГЕС. Спочатку навіть не визнавали, що щось трапилося. Але нині вони визнали загибель приблизно 60 осіб.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів журналіст із Херсонщини, із нині тимчасово окупованої Каховки Олег Батурин.

«Кількість жертв окупанти постійно змінювали. В перший день після цього теракту вони робили вигляд, що його взагалі не було. Вони визнали загибель десь приблизно 60 осіб на тимчасово підконтрольній їм території. Я думаю, кількість загиблих може бути набагато більшою, тому що досі немає зв’язку із містом Гола Пристань, де вода повністю не зійшла, багато будинків були просто знищені», – розповідає журналіст.

Він каже, що мешканці розповідали жахливі речі. Наприклад, про те, що окупанти не дозволяли їм виїжджати і рятуватись із затоплених районів.

програми «Головне за день» на «Першому Західному» 

«Вони запитували російські паспорти. І якщо люди їх не надавали,  до них було особливе ставлення. Зараз терор на лівому березі продовжується. Він дуже залежить від активності місцевих колаборантів. Окупанти відчайдушно зараз намагаються відкривати школи. Вже кілька відкрили, але це невелика кількість. Тобто, вони самі розписуються в тому, що вони не можуть профінансувати ремонт в школах або виділити гроші на шкільний автобус», – наголошує Олег Батурин.

Але водночас, за його словами, на окупованій Херсонщині почастішали затримання колаборантів, оскільки ті займаються просто «освоюванням» бюджетів, виділених Росією.   

«Росіяни, наприклад, виділяли кошти на діяльність шкіл, а вони могли бути тільки на папері. Або просто розкрадали так звану «гуманітарку». Частина цих людей, до речі, вже виїхала. Тому вони зараз активно замінюють окупаційних директорів шкіл, гауляйтерів.  Щодо останніх, то там більшість або привезених з Криму, або Краснодарського краю, або якоїсь іншої російської глибинки. Видно, що не довіряють колаборантам. А на ролі головних лікарів чи директорів шкіл, дитсадків, вони змушені набирати з місцевих», – розповідає Олег Батурин.

оренда квартири Львів

Новини