Оновлення облікових даних. У львівських ТЦК – черги, в яких треба стояти тижнями

Фото: prozoro.net.ua

Після того, як закон про мобілізацію набув чинності, військовозобов’язані масово почали оновлювати військово-облікові дані. Є три можливості це зробити: безпосередньо в територіальних центрах комплектування (ТЦК), у центрах надання адміністративних послуг, або ж за допомогою мобільного застосунку «Резерв+».

Знімальна група «Першого Західного» побувала у декількох ТЦК та ЦНАПах, щоб перевірити, чи є черги.

Сихівський ТЦК. Перед входом до центру комплектування тупцюють десятки чоловіків. Усі намагаються потрапити всередину.

У Юрія Мойсея вкрали військовий квиток. Аби поновити свої дані, чоловік прийшов до Сихівського ТЦК, чи не з усіма особистими документами. У черзі до центру комплектування стоїть уже більше тижня.

«Я взагалі тут з 10-го числа. В п’ятницю буде другий тиждень. Був список черги. 300 людей в тому списку записалось. По 4 людини в день з того списку заходять», – розповідає військовозобов’язаний Юрій Мойсей.

Перелік охочих потрапити всередину показують і знімальній групі. На різноманітних аркушах і датах можна нараховувати пів тисячі прізвищ.  

Михайло Николишин також намагався поновити дані в Сихівському ТЦК.

«Їздив вчора, там є місця десь на червень», – каже він.

Михайло Николишин, скриншот з відео «Першого Західного»

Аби тижнями не стовбичити в черзі, чоловік вирішив приїхати до Сихівського ЦНАПу, де з 18 травня також доступна послуга уточнення даних.

«З документів вони беруть тільки паспорт, ідентифікаційний код, місце проживання і номер телефону», – говорить військовозобов’язаний Михайло Николишин.

Далі, за його словами, вже в ТЦК вирішать, чи йому потрібна повістка на військово-лікарську комісію.

Щодня до усіх львівських ЦНАПів звертається до 1000 чоловіків, які хочуть оновити особисті дані і таким чином уникнути штрафних санкцій. Щоправда, аби актуалізувати інформацію до ЦНАПу потрібно приходити особисто. Документи, які надійшли поштою, не розглядатимуть.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Ми роз’яснюємо клієнтам, що дані потрібно оновити виключно особисто. Цього вимагає закон. Якщо вони хочуть зробити це дистанційно, то є альтернатива – застосунок «Резерв +». Якщо за кордоном, то необхідно звернутись в консульську установу», – говорить в.о. начальника управління інформаційних послуг Львівської міської ради Мар’яна Дюганчук.

Також у ЦНАПах не вклеюють штрих-коди до військового квитка, не надають відстрочки до мобілізації та не вирішують питань, які вирішують військово-лікарських комісій. Стосовно цього потрібно звертатись до ТЦК.

Тим часом в територіальних центрах комплектування кажуть, що після того, як 18 травня закон про мобілізацію набув чинності, зросла і кількість військовозобов’язаних, які хочуть потрапити до ТЦК. Відтак, щоб там не створювати ще більших черг, чоловікам також радять оновлювати свої дані в ЦНАПах або ж в застосунку «Резерв+».

оренда квартири Львів

Новини